Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Így mit fogok a gyerek után...

Így mit fogok a gyerek után kapni ?

Figyelt kérdés

Párommal kisbabát tervezünk...

De az a problémám hogy most akarok belevágni a vállalkozásomba amire támogatást fogok kapni fél évig (minimálbért) és utána elvileg a saját lábán kéne hogy álljon a vállalkozásom de kisbabát is szeretnénk olyan 8-9 hónap tehát egy éven belül ...

Nem tudom hogy így a gyedet hogy kapom e ...Vagy hogy van ez ilyen helyzetben ...



jan. 25. 23:18
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
17%

Már nem vagytok fiatalok, így én nem várnék éveket. Nem egyértelmű az írásodból, de akkor eddig volt bejelentett munkaviszonyod, szóval a 365 nap biztosítottság meglesz, mire jön a baba. Hogy normális juttatást kapjál, a gyerek születése előtt kb 9 hónappal kell lennie alkalmazotti munkaviszonyodnak. Ha most elmész egy multihoz és elkezdtek próbálkozni a babával, akkor kapsz normális pénzt.


Ha a párod 3 hetente jön haza, akkor gondolkoztatok már azon, hogy tudjátok megoldani, hogy ovulációkor legyetek együtt?

jan. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 NTBS ***** válasza:
20%
Egy mérlegképes könyvelő megmondja pontosan.
jan. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
11%

Szóval öregemberrel akarod felböketni magad?

S mikor fél évet külföldön van, akkor addig azért kezelget valaki, nem?

jan. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Haza jár 3 hetente és nem kezelget senki
jan. 28. 09:42
 25/31 anonim ***** válasza:
75%

Kedves kérdező. Minden rosszindulat nélkül írok neked. A munkaviszony és ellátások mellett gondold végig, hogy sokat leszel egyedül a gyerekkel. Ha a pároddal nem együtt laktok folyamat, nagyon nehéz lesz. Vannak babák akik nem alszanak túl sokat és ha fejre állsz is, sokszor sírnak. Lehet hogy ilyen babád lesz és bizony ha ilyen, még 2 embernek is nagyon nehéz vele.

A nagyfiam ilyen volt. 2 éves korában visszamentem dolgozni mert a GYES már édeskevés, és még akkor sem aludta át az éjszakát. Felváltva nyomtuk a férjemmel az ébrenlétet és bizony nem volt könnyű időszak. Mire ovis lett javult a helyzet. Most 15 hónapos a pici fiam, ő némileg más, viszont nagyon kis bújós, igényli a kontaktot és nehezen viseli ha pl. házimunkát kell csinálni ahelyett hogy őt fogom/játszunk. Pedig folyamat énekelek neki, interakcióban vagyunk egymással. Imádom mindkettőt, de néha már alig várom hogy a férjem hazaérjen mert ketten minden sokkal könnyebb.

Szóval azt javaslom, ne feltétlenül csak anyagiakban gondolkodj, hanem ha tényleg mindent meg akarsz adni a gyermekednek, akkor egy nevelésében részt vevő apa is kell neki. Nem csak 3 hetente úgymond látogató...

37/N

febr. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Valamit valamiért, sajnos csak ott tud jól keresni, hazajönne a felének a felét nem keresné!!

És ha hazajön eláll itt 3,4 műszakban akkor se hárítanám rá a dolgokat, így 6 hónapot itthon tud lenni nyugodtan.

febr. 6. 10:14
 27/31 anonim ***** válasza:
Akkor menjel ki te is !!!
febr. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
26: Igen, ezért kellene neked kimenned. Én csak a tapasztalatom osztottam meg. Írtam is hogy rosszindulat nélkül mondom amit.Ez nem hárítás, hanem gyermek nevelés. Szerinted én hárítok? Egyszerűen vannak többemberes gyermekek. Nézz utána a dolgoknak mielőtt ilyen szavakkal dobálózol.
febr. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Akkor tehát összefoglalom 1 évre vissza megyek céghez, hogy kapjak a gyerek után pénzt, lemondok a támogatásról ...

Utána ha már terhes leszek kiköltözök páromhoz és ott fogok szülni ...

Hmm.... így szerintetek milyen ?

febr. 13. 20:30
 30/31 A kérdező kommentje:
Esetleg lenne ettől jobb forgatókönyv? Szívesen meghallgatom
febr. 13. 20:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!