Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Most ez hogy működik akkor?

Most ez hogy működik akkor?

Figyelt kérdés
Február 5.-én született a kislányom. Gondolom az első családit és GYES-t márciusban kapom meg, de hogy lesz, visszamenőleg megkapom időarányosan a februárit meg hozzá a márciusit, vagy csak a februárit kapom márciusban? És az egyszeri anyaságit is márciusban kapom meg? Nem kártyára utalják, hanem készpénzben kapom. Nem tudom hogy működik, ő az első gyerekem.

febr. 25. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyest fogsz kapni? Nem volt munkahelyed?

Ebben az esetben a gyest és a csp-t is meg kell igényelni és a februárit majd márciusban kapod ahogy írtad is. Az egyszeri anyaságit akkor kapod, amikor beadod az igénylést. Van valamennyi átfutási idő, sajnos nem tudom mennyi. Arra egy kicsit várni kell majd.

febr. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindent igényelni kell, automatikusan nem utalnak semmit. Leadtad az igényléseket?
febr. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Utólagos kifizetés van, márciusban a februárit kapod részarànyosan.
febr. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Az előzőeket kiegészítve, az anyaságit péntek délután igényeltem, aznap megjött a határozat, és kedden a számlámon volt a pénz. Postán sem tarthat sokkal tovább.
febr. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Persze mindent megígényeltem már és nem, nem volt munkám mikor terhes lettem és előtte sem (hogy miért, az teljesen lényegtelen).
febr. 25. 15:33
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ok, én csak azért kérdeztem, mert nem mindenki van tisztában azzal, hogy mi a csed, gyed, gyes. Van, aki keveri. Így tudtunk számodra hasznos választ adni. 1-es válaszoló.
febr. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi egyes. Csak itt sokan ítélkeznek rögtön ha valakinek pl nincs munkája úgy, hogy azt sem tudja miért nincs. Mi lombikoztunk és nem tudtam a munkám összeegyeztetni a meddőségibe járással. Ezért felmondtam és annak szenteltem az életem, hogy sikerüljön a baba. szerencsére megtehettük anyagilag, hogy nem dolgoztam.
febr. 25. 16:31
 8/8 anonim ***** válasza:
66%
Ha valóban nem számítana, nem remegnél érte. 38000 ft nem nagy összeg.
febr. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!