Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Lehet egyszerre a két juttatás...

Lehet egyszerre a két juttatást igénybe venni? Jogosultak vagyunk rá?

Figyelt kérdés

2023.július 31-augusztus 14-ig voltam betegszabin,mert még volt annyi napom,amit a cég nagyrészt fizet.Aztàn 9-es kóddal vagyok már augusztus 15-óta táppénzen.

Májusban lesz 4 éve hogy ott dolgozom, szerződés szerint 445.000.- a bruttó bérem

Gyakorlatban az átlag bruttó bérem 570.000.- nem tudom melyik a mérvadó.. a férjemnek mind kettő ennél magasabb.(ugyanolyan régóta van ott mint én)Én veszem igénybe a CSED-et (azt sem tudom hogy ez maximalizálva van-e vagy a bérből számolják)tudom hogy van GYED MAX,a férjem vehetné igénybe. Neki a szerződés bruttó bére 485.000.- az átlag bruttója 700.000.- körül van. Megy egyszerre a két juttatás, és mennyi ideig?



febr. 26. 19:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Mármint hogyan egyszerre? Te CSEDet a férjed meg ezzel egyidőben GYEDet? Miért kapnátok egy gyerekre ketten ellátást? Ez nem így működik. Majd ha a CSED 169 napja letelt, eldonthetitek melyikőtök veszi igénybe a GYEDet, de ilyen bruttoval (570) neked is a max járna, nem hiszem hogy megérne, hogy a férjed vegye igénybe, ha neked ezalatt fizetni kell a tb-t (meg a szolgálati idő sem ketyeg). A csednek amúgy nincs maximuma, és azt mindenképp csak az otthon maradó anya veheti igénybe.
febr. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 babyboom567 ***** válasza:
100%

De milyen 2 juttatást akarsz egyszerre igénybe venni? a csedet meg a gyedet?

Értelmezni kellene amit olvasol.

A CSED 168 napig jár, UTÁNA lehet igényelni a GYEDet.A gyed a gyerek 2 éves koráig jár.

A Csed a bruttó béred,nincs maximuma.

A gyednek van maximuma,de ha 30 év alatti vagy még az adókedvezményt is tudod igényelni belőle.

febr. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 babyboom567 ***** válasza:
100%
És szerintem is ilyen bruttó mellett,és ha 30 év alatti vagy, teljesen hülyeség,hogy a férjed igényelje.
febr. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nekem a babás csoportban azt mondtàk, hogy egyszerre lehet úgy hogy nekem a CSED,a férjemnek a gyed max,direkt rákérdeztem...akkor ők is hülyeséget mondtak. Néztem én a neten ezeket,de úgy van leírva hogy egyszerűen nem tudom értelmezni..nincs "lebutítva" egyszerűen,nem szakkifejezések nélkül leírva, hogy egyértelmű legyen (amióta várandós vagyok az agyam nem a régi)36 vagyok.
febr. 26. 19:32
 5/21 babyboom567 ***** válasza:
100%
Dehogy lehet.
febr. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Csináltam CSED számítást most 570-es bruttóm adtam meg,de 480 körül számolta..akkor mégse a bruttó bérem kapom.Abból is még kell adózni?
febr. 26. 19:35
 7/21 A kérdező kommentje:
Gyed max is 375 ezer bruttóval se sok,de nettóban még 250 ezer sincs,az meg l**sz.. akkor mégis mitől max?🤣
febr. 26. 19:39
 8/21 babyboom567 ***** válasza:
100%

Most rákerestem, hogy milyen szakkifejezések vannak benne,meg hogy mit kellene lebutítani,de még mindig nem értem.Hiszen ezt írja:

"A gyermekgondozási díj(GYED) legkorábban a csecsemőgondozási díj(CSED), illetőleg az annak megfelelő időtartam (168 nap) lejártát követő naptól a gyermek 2. életévének betöltéséig jár."

febr. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

"...akkor ők is hülyeséget mondtak."


Igen, azt mondtak. Hülyeséget. Vagy te nem értetted jól.

febr. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

#7


Azért max, mert maximalizálva van az összeghatár. Ennél többet az sem kap, aki milliós fizetéssel van GYED-en.

febr. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!