Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szerintetek ilyen betegségekke...

Szerintetek ilyen betegségekkel jogosultak vagyunk a GYOD-ra?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. Hivatalosan is tartós beteg. Emelt családi pótlékot kapok. Sok betegségem van. Van ételallergiám. Régebben tej is volt, de most már csak tojás érzékeny vagyok. Van inzulinrezisztenciám, nem is gyenge. Van hormonzavarom. Van egy nőgyógyászati betegségem azaz menstruációs zavarom. Van több vitamin hiányom: b, c, e és vas. Nagyon gyenge az immunrendszerem, nagyon sokat vagyok beteg. Plusz van egy enyhebgerincferdülésem valamint lúdtalpam és bokasüllyedésem.

Esti gimibe járok, mert emiatt a rengeteg betegség miatt nem tudok nappalira járni.

Édesanyám egyedül nevel engem. Apukám ad gyerektartást de nem sok mindenre elég. Anyukám szinte minimál bér alatt keres. Nagy szükségünk lenne arra a pénzre. A szakértő aki fog engem vizsgálni, bármelyik nap jöhet. Azt mondták majd egy kicsivel az érkezése előtt telefonálnak. Úgy hallottam hogy pontokban számolnak. Minél nagyobb, több betegséged van, annál több pontot kapsz.

Szerintetek van esélyünk? Úgy hallottam hogy már vak és autista gyerektől is elvették a támogatást :(



2019. nov. 29. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Ne haragudj, ehhez nem értek, de leírva egyik sem tűnik olyan súlyosnak, hogy ne tudj iskolába járni normálisan és később dolgozz, normálisan élj.
2019. nov. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Lehet mellettük iskolába járni, csak nagyon nehéz. Remélem ha elérkezik az az idő, és felnőtt leszek majd fogok tudni dolgozni.

Egyébként megnéztem a gyod pontozási rendszert. ,,Kitöltöttem” magamban a kérdésékre válaszolva és összesen 0 pont jött ki. Mert mindenben el tudom látni magamat. Akkor ezek szerint úgy tűnik nagyon csekély az esély arra hogy megkapjam ezt a támogatást :/

2019. nov. 29. 14:13
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
"Úgy hallottam hogy pontokban számolnak. Minél nagyobb, több betegséged van, annál több pontot kapsz." Nem, betegségek BNO kódjai csupán azt a célt szolgálják, hogy egyáltalán be tudjátok adni az igénylést, ha valamelyik kódja szerepel a "eszcsm" rendeletben, ami alapján tartós betegnek, avagy súlyos fogyatékkal élőnek számítasz. A betegségek maguk nem "érnek" pontokat, nem is számítják bele sehol, a pontrendszer az önellátási képességet vizsgálja, egy árva pontszámot nem ad betegségek okán, nem tartalmaz erre vonatkozó számítást a szakvélemény. Téged nem kell otthon anyukádnak ápolnia és ellátnia, márpedig ezt az ellátást a gyermek jogán, de az ápoló szülőnek ítélik, elhiszem, hogy kell a pénz, de ez nem klasszikus segély, nem szociális alapon, hanem állapottól függően ítélik oda. Valóban, az autizmussal élők esetében kiegészítették egy plusz szempontrendszerrel ami a szociális alkalmazkodó és dühkezelési nehézségeket rangsorolja, de ugye Téged az sem érint. Elég rossz a rendszer valóban, sokan kiestek belőle és biztosan fognak még változtatni rajta, de nem gondolnám, hogy ilyen állapotban Te erre jogosult leszel, még alap ápolási díjat sem nagyon fognak adni utánad, hisz nem szorulsz rá. Az ételintoleranciák, gerincferdülés IR és társai bár nyilván sok nehézséggel és plusz költséggel járnak, az önellátásban és később az önálló életben sem fognak gátolni és lássuk be, ha sokat is hiányzol az iskolából, nem kell anyukádnak már ellátnia Téged. Biztosan nehezebb dolgod van, mint egy átlagos tininek, de hidd el, addig jó, amíg nem szorulsz rá erre, mit nem adnék egy nulla pontos szakvéleményért, az én 12 éves fiamnál sajnos 18 pont lett.
2019. nov. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
nem mellesleg, ha édesanyád tud dolgozni, akkor nem lennétek sokkal előrébb a gyoddal sem, hiszen mellette maximum 4 órás munkavégzés lehetséges. Ha pedig feladja az 8 órás állását, a gyoddal, ami jelenleg nettó 90, januártól nettó 112 körül lesz nem lesz több bevételetek. No de mint írtad, te önellátó van, anyukád is tud dolgozni járni rendesen, ez a támogatási forma pedig az ápolásra szorulók után jár a gondozómnak, így szerintem esélytelen.
2019. nov. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

Már ne is haragudj de a világon semmi olyat nem írtál ami indokolná, hogy ne tudnál átlagos nappali iskolába járni!

Tudod hányan élnek gerincferdüléssel, IR-el és még sok sok egyéb dologgal?

2019. nov. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ugyanazt akartam írni, mint az utolsó. Nem a betegségek száma számít(szerencsére).Mégis,a leírtakból melyik az,ami miatt anyukadnak kéne ápolnia? Mert ugye a gyot pont az ő kieső jövedelme miatt járhatna. Teljesen önálló vagy, anyukád is tud dolgozni. Szerinted mi indokolja, hogy plusz ellátást kapj? Nappalira is lehet ezekkel járni. Vagy meg tudod mondani, hogy melyik akadályoz meg benne? Lehet, hogy úgy érzed, de nem bántásból kérdezem, hanem tényleg kíváncsi vagyok. (Dolgoztam mozgáskorlátozott gyerekekkel. Kicsit súlyosabb problémájuk volt a bokasüllyedésnél, mégis be tudtak járni.)

A betegségeid nagy részével egyébként magam is rendelkezem (ahogy az emberek nagy része is), mégis jártam iskolába, sőt 15 éves koromtól dolgozom is.

A jövődre mi a terv? Ha nappalira nem tudsz bejárni, a munka, hogy fog menni? Egész életedben munkanélküli leszel, vagy mi?

Megértem, hogy nehéz anyagi helyzetben vagytok és minden fillérre szükségetek van, de nagyon meglepődnék, ha erre bármit is kapnál. Azért ne hasonlítsd már ezeket autizmushoz, meg vaksághoz! Elég baj, hogy tőlük elvették! Egyébként te korrektnek tartanád, hogy annak ellenére, hogy tőlük elvették, te meg megkapnád? A te állapotod súlyosabbnak tartod az övékénél???

2019. nov. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
88%
Szia. Azt hiszem esélytelen. Mivel ezek közül, amiket felsoroltál egyik sem olyan betegség amivel folyamatos otthon ápolásra szorulnál. Kezdj el inkább az életeden javitani. Jarj be a suliba! Nem is értem, hogy miért nem nappalira jársz! Komolyan! Horminzavar? Ételallergia? Ne röhögtesd ki magad! Vsak pár mondatban: 17 éves lany vagyok. Lisztérzekeny. A gerincemet 1 éve műtötték olyan durva sérv miatt, ami miatt lebénult 2 hét alatt az egyik lábam. Azóta tudok újra jarni. Viszont nem tesizem- csak úszok. A petefeszkemet 4 hónapja távolították el, nem mesélem el, de most már fel éves kezelés után tünetmentes vagyok. 40 kilósra fogytam, a hormonzavarom a legkevesebb. És tudod mennyit voltam itthon? A két műtét idején 2x6 napot, a bénulásomná.2 hetet. Ha vizsgálat van, vagy kezelés, akármi, akkor kora reggelre kérem, így egy órát kések. Soha nem gondoltam, hogy előrébb lennék, ha sajnáltatnám magam, nem járnek be a suliba. A nyáron amíg a 2.műtetem nem lett, addig dolgoztam. Es jót tett. Neked ia jót tenne, ha nem a problémáiddal foglalkoznál, hanem a megoldásokkal.
2019. dec. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!