Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen támogatásokra vagyunk...

Milyen támogatásokra vagyunk jogosultak a következő esetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Párommal van két gyermekünk (4 és 2 évesek lettek most) és most jön a harmadik. A harmadik betöltötte a 91.napot a magzati életben.

Eddig én apai gyeden voltam ami lejárt. Anya nem dolgozott eddig,mert 21eves és nagyon kevés a munkaviszonya. Természetesen igénybe veszem az adóvisszatérítést minden hónapban. És a családi pótlékot is kapjuk.


A kérdésem: milyen támogatásokat érdemes még igénybe venni? Miről tudtok esetleg mert annyi oldal van a neten hogy lehetetlen rajta kiigazodni. Ti hogyan csinálnátok a penzeket?



2023. jún. 14. 11:20
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
96%

"Ti hogyan csinálnátok a penzeket?"


Munkával, nem az államon élősködve.

2023. jún. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
59%
Az anyukának jár a 30 év alatti anyák szja kedvezménye, egyáltalán nem kell szja-t fizetnie 30 éves koráig. 3 gyerekre van csok is, ha házasok vagytok, lehet belőle házat bővíteni vagy költözni. Ha van diákhitele, azt is elengedik most, de meg kell igényelni.
2023. jún. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén?

En dolgoztam, ugy vállaltam gyereket. Kb ennyi a titka.

Mivel párod nem dolgozik gondolom, a 30év alattiak kedvezményével pint kb semmit nem tid kezdeni.


Ha házasok vagytok, akkor az adókedvezményt tudod 3 után kérni.

Ha csak elettársak, akkor majd ha megszült.


Ha megszül, akkor családi, illetve fél évig anya a gyest. Utána átveheted te ismét a gyedet.

Kb ennyi

2023. jún. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 babyboom567 ***** válasza:
94%

tényleg nem kötekedés 2-es válaszoló, de ha 21 évesen a harmadik gyerekét várja, szerinted van diákhitele?


Kedves Kérdező!

A 2 éves gyerekre jár még gyes 3 éves koráig.Az újszülöttre 6 hónapos koráig gyes fog járni, utána megint igénybe veheted a gyedet ha van munkahelyed.

Ezeket úgy érdemes csinálni(ha eddig nem így csináltátok)

Hogy a 2 évesre most az anyuka igényli meg a gyest,aztán ha a pici megszületik, akkor őrá is anya igényel gyest 6 hónapig.Aztán ha ez letelik, akkor anya lemondja a gyest, te meg megigényled a Gyedet.

Ekkor viszont anyukának lesz tb fizetési kötelezettsége.

2023. jún. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
92%
#4 Teljesen jogos... #2 vagyok
2023. jún. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
@2, így sem kell szja-t fizetnie, mert nem dolgozik. Valszeg diákhitele sincs.
2023. jún. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Kedves első.

Nagyon durva vagy mit ne mondjak. Ezzel olyan szintre vitted a beszélgetést,hogy az már mester szint.

Mondom én dolgozok,fiatalok vagyunk fiatalon vállaltunk gyermeket. Ha neked szúrja a csorod csinálj 40+ és welcome downszindroma. Mi fiatalon kezdtük el tele hátránnyal. Ezen akarok könnyíteni ha már az állam elég sok lehetőséget ad. A párom és én köztem 4ev van,a párom elobb szült mint dolgozott. Hamarosan O is belép a munkaerő piacra de most gyereket nevel. Szerintem ebben nincs semmi rossz,de remélem te megtalálod a helyed ebben a gonosz világban.

2023. jún. 14. 12:03
 8/36 anonim ***** válasza:
95%
3 gyerekkel 0 munkatapasztalattal hatalmas hátrányból indul a munkaerő piacon. 40 éves kor előtt is meg lehet teremteni olyan egzisztenciát, amire lehet vállalni gyereket/gyerekeket. Rendesen elszúrtátok, hogy felcseréltétek a prioritásokat.
2023. jún. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a feleséged kiskorú volt, mikor az első gyerek született?


Járt iskolába akkor? Legutóbb nem kaptatok rá CSED-et, csak gyest?

2023. jún. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Nem tudtam hogy ez törvény. Prioritás főleg hogy egész Magyarországon jelenleg munkaerő hiány van. Addig míg nevel kitanul egy nyelvet (jelenleg is) és tanul folyamatosan. Nem tudom ebben mi hátrány max hogy nincs tapasztalat de akkor máshol lesz. De mindenre van valami okos válasz ezért sem szerettem volna itt ilyen kérdést forszirozni mert megjelennek a kéretlen és otthon elnyomott "enmostleiromafrankot" emberek. Gyerekek nem ez volt a kérdés,ti szimplán unatkozok.
2023. jún. 14. 12:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!