Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Táppénz után CSED hogyan működik?

Táppénz után CSED hogyan működik?

Figyelt kérdés
Ha május 15re vagyok kiírva, de szeretném előbb igényelni a CSED-et akkor mikor kell szólnom az orvosnak, hogy már nem vagyok táppénzen? Egy csoportban olvastam, hogy hiába adta be a kérelmet valaki szülés előtt 28 nappal, csak miután megszületett a kicsi és le lettek adva az iratai az után volt utalás. Ha beadom a kérelmet április 20-án pl. de túlhordom a babát, és május végén születik, június végén utalják az első CSED-et akkor a két időpont közt nincs semmi bevételem? Csak nekem tűnik ez így logikátlannak?
márc. 25. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:
44%

Ha a szülés várható időpontja előttől igényled is a baba születése után kapod. Szóval igen. Itt nincs bevételed jó másfél hónapig, mivel van az ügynek átfutási ideje is.

Ha a munkahelyed tb kifizetőhely, akkor onnan kapod az utalást, szóval ha van hókozi kifizetés szerencséd van, de lehet hogy az az utánival kapod, ott akkor 2 hónapig nincs pénz.

Pl. Megigényled április 20tol, és május 15én szülsz, a baba születése után megjonnek a papirjai 2 hét alatt kb., junius 1el beadod az iratokat es 10 nap alatt elbírálják, az június 10, ha nincs hókozi kifizetés, akkor július 1jén(vagy ahogy nálatok fizetnek) kapod a májusi fél hónapot és a júniust.

Ehhez képest ha táppénzen maradsz, akkor kapod szülésig. És utána adod be, bírálják el és kapod.

Még azt érdemes tudni, hogy ha 1 hónappal előbb igényled akkor sem kapod egy hónappal tovább, 6 hónapig jár.

márc. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy ez valami új szabály -e, mert 10 éve tb -s vagyok, de ha valaki szülés előtt kérte a csedet, akkor úgy is számfejtettük. Tehát, ha április 20-tól kéred, akkor elvileg május elején már kellene kapnod 11 napnyi csedet. Én tavaly szültem, szintént a várható idő előtt kértem, és rendesen kaptam. Nyilván a megfelelő rublikát kell az igénylőn jelölni, valamint csatolni hozzá a kiskönyv azon oldalait, ahol a személyes adatok, és a szülés várható ideje szerepel
márc. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves 2. Kérdező!

Feltehetek egy kérdést ebben a témában privátban?

márc. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A várandós könyv 1. és 7. oldalát kell csatolni hozzá ha 28 nappal korábban kéred. Előtte való nap kell záratni a táppénzt. A kiskönyvbe beírt szülési dátum a mérvadó, tehát attól 28 nappal korábban lehet igényelni. Ha túlhordod is, annak már nincs jelentősége, jár az ellátás 168 napig ami meg lett állapítva. Születést követően ahogy megérkeznek a baba iratai, azokat kell bemutatni/másolatát elküldeni a munkahelyednek.
márc. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!