Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miért nem válaszol a munkáltat...

Miért nem válaszol a munkáltató, ha szóban jeleztem, hogy visszatérnék GYED-ről?

Figyelt kérdés

Az anyósom átvenné tőlem a GYED-et, (ami jövő novemberben járna le alapesetben), ő vigyázna a két picimre, én pedig visszamennék dolgozni.

Jeleztem ezt a főnökömnek telefonon, aki csak annyit mondott, hogy megkérdezi a körzetet, hogy kaphat erre engedélyt… Nos, ennek már egy hónapja.

Gondolom le kellene írnom írásban, a fizetési nélküli szabadság megszüntetését…

Kollegám mesélte, hogy nincs létszámengedélyük jelenleg, ami érdekes, mert én nem vagyok benne ugyanúgy a létszámban? Egy állami cégről van szó(M.P. Zrt)…

Ilyenkor mi a teendőm? Keressek inkább másik munkahelyet? Pedig ott állandóan emberhiányban vannak, igaz egy másik területen amúgy.

Előre is köszönöm a válaszokat!



ápr. 12. 16:56
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
SZÒBAN nem jelzünk semmit, CSAKIS írásban, ajánlott levélben
ápr. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Először is te eleve ott dolgozol hivatalosan akkor is ha otthon csücsülsz a babával. Kötelesek visszavenni ha nem is oda akkor egy másik osztályukra ugyanannyi fizetésért. Mindent írásban kérünk amúgy. Jogilag akár home office-ban is dolgozhatsz.



A Munka Törvénykönyve 61. § (3) és (4) bekezdése szerint a munkáltató


köteles a gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság letelte után


részmunkaidős foglalkoztatást biztosítani.



Mt. 61. § 3) A munkáltató a munkavállaló ajánlatára a gyermek négyéves koráig – három vagy több gyermeket nevelő munkavállaló esetén a gyermek hatéves koráig – köteles a munkaszerződést az általános teljes napi munkaidő felének megfelelő tartamú részmunkaidőre módosítani.



Mt. 61. § (4) A munkavállaló gyermeke nyolcéves koráig vagy a gondozást végző munkavállaló – a munkaviszony első hat hónapját kivéve – kérheti


a) a munkavégzési helyének módosítását,


b) a munkarendjének módosítását,


c) távmunkavégzésben való foglalkoztatását, illetve


d) részmunkaidőben való foglalkoztatását.

ápr. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Írásban kell jelezni, lehet, hogy simán elfelejtette. Amúgy arra is van esély, hogy arra az időre felvettek helyetted mást, szerződéstől függően nem olyan könnyű elküldeni az embert. Simán lehet, hogy nem is igazán tennék meg, mert elégedetek vele
ápr. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Írd meg a főnököd és a HR céges email címére, hogy kéred a passzív munkaviszonyod megszüntetését, mivel visszatérnél dolgozni és kérj tájékoztatást ennek idejéről és menetéről. A szóbeli jelzés jelen esetben semminek tekinthető y ha főnököd nem csinált eddig semmit.
ápr. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szóban olyan mintha semmit se csináltál volna. Írj nekik hivatalosan egy emailt vagy levelet postán tertivel.
ápr. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Minimum 30 nappal a tervezett munkabaallas előtt kell írásban bejelenteni a szándékot
ápr. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Miért veszi át a GYED-et? Nem muszáj, ha a tiéd jobb, mellette ugyanúgy dolgozhatsz. Vagy ő ez által lesz biztosítva?
ápr. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a részletes, mindenre kiterjedő válaszokat! 😊

Írásban jelzem majd a későbbiekben.

Utolsónak a válaszom: mert nekem magasabb lenne a fizetés, mint a GYED, illetve olyan munkakörben dolgozik, (30 éves munkaviszony), amely rendkívül méltatlan lett számára, beteges is, szeretne inkább otthon maradni. Letelte után pedig van közelebbi álláslehetősége is.

ápr. 13. 12:51
 9/9 A kérdező kommentje:
És a picikre szívesen vigyázna, míg én dolgozom. Jó kezekben is lennének, hisz óvónő, plusz egy háztartásban lakunk.
ápr. 13. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!