Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Két gyerekkel háztartásbeli....

Két gyerekkel háztartásbeli. Hasonló helyzetben valaki? Hivatalosan lehetséges?

Figyelt kérdés
ápr. 23. 13:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
72%

Sosem értem, hogy mi készteti ezeket a nőket arra, hogy otthon ülljenek és ne teremtsék meg maguknak a biztos anyagi hátteret. Lehet azzal jönni, hogy a férfi jól keres, de bármikor leléphet vagy történhet vele bármi és ottmaradnak a nagy sz*rban. Az én férjem is jól keres, fel is ajánlotta, hogy maradjak itthon a gyerekkel, de nekem eszem ágába se volt. Legyek kitartott akinek bármikor a fejéhez lehet vágni, hogy nincstelen meg stb? A mai világban ez nagyon meggondolandó.

A kérdésedre is válaszóljak, 3 gyerek után lehetsz hivatalosan háztartásbeli, de annak is feltételei vannak. Most pillanatnyilag annyit tehetsz, hogy fizeted magad után a tb hozzájárúlást, hogyha történik veled valami legalább ellásanak anélkül, hogy horror összegeket hagynál ott egy műtétre, de ha jól tudom pl a nyugdíjba nem fog beszámítani ami most még nem jut eszedbe, de akkor gáz lesz, hogy nemtudsz elmenni x idős korodban csak korhatárral amit folyamatosan emelnek.

ápr. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm; igen, a főállású anyaságira gondoltam.

A többi meg az én/mi dolgunk...

ápr. 23. 14:41
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Az nincs,csak minimum 3 gyerektől,és valóban 25000ft juttatás.
ápr. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
50%
Hacsak nem tartós beteg a gyereked, mert akkor bizonyos esetekben jár egy gyerekre is.
ápr. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
76%

#11

Az készteti őket rá, hogy nem akarnak dolgozni. Valahol megértem, mert kényelmesebb mint egy munkahely. Engem csak az szokott felbosszantani, amikor a férj egyszercsak lerobban, meghal, ott a több gyerek és jajgatnak fűnek-fának, hogy most akkor mi

lesz? Mert bizony ezek a felelőtlen emberek baj esetén csak panaszkodni képesek. A problémát viszont képtelenek normálisan kezelni. Mindenki mástól várják a megoldást puszira. Mert a kényelmet nem hajlandóak feladni semmiért sem.

ápr. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

#15

A mi esetünkben az általad leírtak teljesen alaptalanok. Részletezni nem fogom, hogy miért; nem is tartozik szorosan a kérdéshez -és egyébként is magánügy; amire egyébként kaptam normális, és informatív válaszokat; így részemről a kérdés zárható

ápr. 23. 20:12
 17/22 A kérdező kommentje:
"Ne ítélj, hogy ne ítéltess"...
ápr. 23. 20:17
 18/22 anonim ***** válasza:
41%

"Engem csak az szokott felbosszantani, amikor a férj egyszercsak lerobban, meghal, ott a több gyerek és jajgatnak fűnek-fának, hogy most akkor mi lesz?"


Miert bosszant fel? Az ő élete, úgy éli, ahogy akarja. Neked se jobb, se rosszabb nem lesz tőle az életed. Komolyan, mindig elcsodalkozom rajta, hogy a HTB kérdéseken mennyien felhúzzák magukat, mintha kb valami gyilkossagra készülne az ember.

ápr. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
65%
18# igen mert utána jönnek a kérdések, hogy apa egy bunkó , v lelépett a titkárnővel , ne adj isten beteg lett de nincs hová mennem, nincs munkám mit csináljak?
ápr. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
26%

19!


Linkelnél legalább egyet ezekbol? Olyat, ahol a nő választottan HTB volt. Tehát nem a nem dolgoztam, vagy most nincs munkahelyem típust, hanem olyat, ahol konkrétan az szerepel, hogy "HTB voltam, hogy apa egy bunkó , v lelépett a titkárnővel , ne adj isten beteg lett de nincs hová mennem, nincs munkám mit csináljak" Őszintén szólva még soha, egyetlen egyet sem olvastam itt.

ápr. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!