Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed után szórakozott veled a...

Gyed után szórakozott veled a munkáltatód, hogy vissza vesz, vagy sem?

Figyelt kérdés

Én mindent időben kezdtem intézni és írásban is leadtam, hogy mikortól szakítom meg a fiz. nélküli szabimat, vissza is igazolták, hogy minden oké. Most hétfőn mentem papírforma szerint dolgozni, a főnököm már nincs és a többiek meg csak néztek rám, hogy miért is jöttem. Pedig ugye a munkaügy és a másik főnök is tudta, mert ugye ők is ott voltak, amikor egyeztettünk. Most megint szabin vagyok.

Nem tudom mire számíthatok, dolgozhatok-e vagy sem. Ügyvéddel beszéltem már persze, tudom a jogaimat, most várunk, hogy leteljen újra a szabim. De azért undorító, hogy így szórakoznak egy gyedről visszatérő anyukával.

Szülj nyugodtan gyereket, de nagy valószínéggel búcsút mondhatsz a munkahelyednek, hiába a védettség?



2012. febr. 21. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam pont az ellenkezője volt. Mindenben nagyon normálisak voltak, korrekten meg tudtunk beszélni mindent: mikor megyek vissza, hány órás állásba, milyen fizetés, egyebek. Ráadásul amiben lehet, rugalmasak.

Pedig nem családi vállalkozásban dolgozom, hanem nemzetközi cégnél... a 2 magyar ügyvezetőnek van 2-2 gyereke és emberként tisztában vannak vele, hogy ez mit jelent.

2012. febr. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Amint leírtam, én sem gondoltam, hogy ez lesz. Persze nálunk is van mindenkinek gyereke, még unokája is. Nem egy "kis kft" egyébként és mégis.
2012. febr. 21. 22:42
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Velem rögtön közölték, hogy visszavesznek, de csak mert muszáj nekik, és csak addig, míg muszáj. Vagyis keressek állát, mert el fognak küldeni, amint lehet. Most szabin vagyok még, de ha nem találok mást, vissza kell mennem oda és így nincs nagy kedvem hozzá. Ez kis vállalkozás, szóval naponta nézegethetjük majd egymást, gondolom, megpróbálnak majd mielőbbi felmondásra bírni. Sok jóra nem számítok.

Nekem kerek perec megmondták, hogy nem engedhetik meg maguknak a plusz egy alkalmazottat és azért engem küldenek majd el és nem mást, mert "kisgyerekesként nem megbízható munkaerő" vagyok.

2012. febr. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez nagyon durva! :( :(
2012. febr. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Velem egyértelműen közölték, hogy nem vesznek vissza :(

Augusztusban lesz 2 éves a kislányom, csak akkor szerettem volna visszamenni dolgozni, csak januárban azért voltam bennt, hogy "időben" szóljak. De nem vesznek vissza. :(

Tisztában vagyok vele, hogy a kislányom 3 éves koráig védett lennék, rendes felmondással nem küldhetnek el, de "közös megegyezéssel" mindent lehet :(

2012. febr. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Velem teljesen korrektek voltak, minden úgy történt, ahogy megbeszéltük.
2012. febr. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tanár vagyok.

Márciusban szóltak a munkahelyemről, hogy most már beadhatom a főnökömnek a kérvényt, hogy megszakítom a GyED-em, és visszamegyek dolgozni szeptembertől, mert áprilistól a szabadságaimat kell kivennem. (A kisfiam 22. hónapot töltötte az év szeptemberében.) Nálunk az a szokás, hogy a GYED-ről visszajövő kollégáknak a napközit ajánlják fel először, hogy míg beszokik a kicsi bölcsibe, oviba, ne a szakórákat kelljen helyettesíteni.De a főnököm közölte, hogy ragaszkodik hozzám, mint "megbízható, jó munkaerőhöz, akit a gyerekek és szülők is szeretnek, és kérnek", napközibe nem mehetek, csak rendesen vissza tanítani, és az 5. osztály ismét az enyém. Ehhez képest június első hetében behívatott, hogy sajnos csak 6 órás munkát tud adni, majd 2 nap múlva újra behívatott, és sírva (még ő sírt!) közölte, hogy nem tud alkalmazni, menjek vissza GYED-re.

A poén az, hogy gazdasági gondokra hivatkozott, és én keresek a legkevesebbet a kollégák között, szóval az én fizetéskiesésem aztán nem húzza ki a sz@rból a sulit, pláne úgy, hogy így visszamentem GYED-re. A valódi ok az volt, hogy a férjem (aki a településen képviselő)összekülönbözött a fenntartóval, és így próbáltak nyomást gyakorolni rá, hogy megszavazzon valami tök értelmetlen baromságot.


Úgyhogy kíváncsian várom, hogy mi lesz az idén, mert a férjem még mindig fasírtban van a polgármesterrel, de muszáj, hogy visszavegyenek, mert betölti a hármat a fiam.


Egyébként a barátnőmmel, aki 3 hónappal előttem szült, és egy nagy városban dolgozik, 17 kisgyerekes ismerősünket interjúvoltuk meg, és kiderült, hogy 1 azaz egy csajnak biztos az állása GYED-GYES után is.

Több állásra is beadtam azóta a jelentkezésem, fizikai és szellemi munkára egyaránt. Ha visszaírtak vagy hívtak, vagy az volt a probléma, hogy túlképzett vagyok, vagy az, hogy kicsi gyerekem van. Pedig munkatapasztalatom is van, mert 9 év munka után szültem.

2012. febr. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták áprilisban, hogy szeptembertől visszavesznek, de nem mehetek a korábbi munkakörömbe, keressek valamit az üres pozíciók közül a cégnél és jelentkezzek, mintha külsős lennék. Baromira nem tetszett a dolog, de beadtam 2 pozícióra a jelentkezésemet és nekiálltam más munkát is keresni, szerencsére találtam is. Már ott dolgoztam, mikor megjött a visszajelzés az előző helyről, hogy sajnálják, de egyik pozícióra sem feleltem meg... Ha nem találtam volna mást akkor tuti nem hagytam volna annyiban.
2012. febr. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!