Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Diplomás, dolgozó anyukák!...

Diplomás, dolgozó anyukák! Milyen sorrendben állt a baba, a tanulás és a munka?

Figyelt kérdés

főiskola alatt baba, később munka

diploma után munka, baba, megint munka

esetleg diploma, baba és utána munka


Hány évet voltál otton, hányat dolgoztál stb.


Hány évesen hol tartottatok ebben? Jól választottál, jól alakult? Újra így csinálnád?



2012. máj. 1. 13:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Dimploma-munka-baba-munka

Mindig így terveztem,valahogy így tűnt logikusnak.23 éves koromban diplomáztam,3 évet dolgoztam 26 voltam,mikor megszületett az első babám.Aztán 28,5 mikor a második.Most 31 vagyok és most 3 hetes a harmadik.A legnagyobbam 5 éves.

Több gyereket nem tervezünk.Mikor 3 éves lesz a picike akkor megyek vissza dolgozni.Egyik sem járt/fog járni bölcsibe.2 év múlva visszamehetnék dolgozni,de nem megyek,szeretem a munkám,de ez a 3 itthon töltött év felejthetetlen élmény.Úgy vélem helyesen cselekedtem.

2012. máj. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
60%

Tanulás (diploma), munka, babák

Nekem ez volt a sorrend. 18-20 évesen még egyáltalán nem éreztem magam felkészültnek és érettnek az anyaságra, de akkoriban nem volt olyan komoly kapcsolatom se, akitől gyereket szerettem volna. Olyan szakon tanultam szerencsére, amivel jól el tudtam helyezkedni, viszont ahhoz, hogy ne a semmibe szüljek később, jó pár évet kellett keményen dolgoznom, mivel mindent nekünk kellett előteremteni (saját lakás, autó, egyebek), és sok milliós hitelt sem akartunk a nyakunkba venni vagy pl. albérletbe szülni. A férjemmel 12 éve élünk együtt és 3 gyerekünk van.

A sorrend tekintetében ugyanígy csinálnám, de az első gyereket pár évvel hamarabb szerettük volna, csak sajnos eü. okok miatt máshogy alakult.

2012. máj. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
94%
Tanulás, munka, közben ismét egy suli, munka, aztán a baba.
2012. máj. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
94%

diploma, munka, baba, és közben második diploma


Én is mindenképpen dolgozni akartam a baba előtt.

Aztán munka közben elkezdtem a második diploma megszerzését, ami aztán belenyúlt a babás időszakba. Azt viszont nem gondoltam volna, hogy SOKKAL könnyebb munka mellett tanulni, mint baba mellett tanulni. Ha újrakezdeném, biztos nem így csinálnám, no de az élet így hozta. Mint gondolom sokunk esetében...

2012. máj. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
94%
Diploma-kozben egy evi kulfoldi munka, utolso evben munka itthon redzmunkaidoben-diploma utan par hetl eskuvo es kb madfel.evre ra megszuletett elso lanykank, azota van meg egy lanyka.Osszel megyek vissza dolgizni, lanykam addigra mar betolti a ket eves kort.Egxaltalan nem vagyok karruerista.
2012. máj. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat! Sajnálom, ha valaki lepontozott titeket, igyekeztem ezen javítani részemről. Az összes bejegyzés hasznos volt, hiszen válaszoltatok a kérdésemre.

Még egyszer, nagyon köszönöm és minden jót nektek és gyönyörűséges családotoknak!:)

2012. máj. 3. 14:12
 17/19 anonim ***** válasza:

nappalin egyetem, egyetemi diploma után 3 év munka, közben képzésekre jártam, majd diploma utáni 4. évben baba, majd még egy baba :) és most, lassan 5 év gyed+gyes után vissza megyek munkába + folytatom a tanulást is.


én jól érzem így magam. A csoporttársaim nagy részének már rengeteg plusz sulija, második diplomája is megvan,de mind sóvárog a baba után. Nekem a családom volt az első, hogy anya lehessek. Azóta vagyok igazán teljes, kerek egész, mióta megszülettek. A munka és a többi iskola megvár.

2012. máj. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Először dolgoztam, majd munka és férj,háztartás mellett főiskola. Babás lettem, majd sajna elveszítettük 21 hetesen. Ekkor halasztottam,és mivel én még a régi rendszerben kezdtem, az évfolyamom volt az utolsó, így a Bolognaiba estem vissza, és teljesen előröl kellett kezdeni, 1,5 évet újra. közben munka folyamatosan suli mellett. 2009-ben született a kisfiam, szerencsére nem vizsgaidőszakban, a szakdolgozatot viszont nem tudtam mellette elkészíteni, így halasztottam ismét. Sikerült idén az államvizsga is. Nehéz volt a pici mellett tanulni, főleg a záróvizsgára készülni. Cirka 6 év kellett hogy befejezzem. :( Nem lettek volna a mamák, nem is tudom hogy vittem volna véghez. Már csak az a fránya nyelvvizsga hiányzik.

Jól választottam, nem bántam meg. bár ha tehettem volna, de sajnos nem lehetett érettségi után azonnal a diplomára rágyúrni,azonnal dolgoznom kellett, dehát így hozta az élet, az a lényeg sikerült a baba is, és a fősuli is. :)

2012. máj. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Tanulás és közben munka, munka, aztán munka és közben tanulás, 37 hetesen diplomáztam, (a kórházi cuccot vittünk magunkkal, a férjem az autóba várta, h mikor kell indulni.)

Aztán babáztam, 5 évig folyamatosan - 2 gyerkőcünk van. 33 és 36 éves voltam amikor születtek.

Márciusban tértem vissza a munkahelyemre, és hogy minden egyszerű legyen, a szabadságom még le se telt, elküldtek egy továbbképzésre, úgyhogy most ismét munka és tanulás a felállás.

Azt hiszem jól döntöttünk amikor "későn" vállaltunk babát. Előtte nem voltam erre felkészülve. Ha most lenne előttem az élet újra így csinálnám.

2012. máj. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!