Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jár-e nekem a gyed határozott...

Jár-e nekem a gyed határozott idejű munkaszerződésem lejárta után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2010. szeptembere óta dolgozom határozott idejű szerződéssel a helyi polgármesteri hivatalnál, melyet azóta 3-szor hosszabbítottak meg, jelenleg 2012. november 30-ig érvényes. Előtte egyetemre jártam (úgy tudom az is biztosítási időnek számít - bár annélkül is megvan az 562 nap). Én 2013. januárjára várom a babát, addig lejár a szerződésem és nem fogják meghosszabbítani nekem, mondván úgysem megyek dolgozni kb. 2 évig. Ebben az esetben jár nekem majd a tgyás, gyed, vagy csak gyesre leszek jogosult?


Köszönöm előre is



2012. máj. 14. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
csak gyes
2012. máj. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Akkor fog járni, ha biztosított leszel igényléskor.

Azt meg úgy tudod elérni, hogy amikor lejár a munkaszerződésed, másnaptól álláskeresési támogatást igényelsz, és 28 nappal hamarabb kéred a tgyást (az álláskeresésit pedig lemondod).

Így marad a támogatásból a tgyás lejárta után is, mert a gyedhez újra kérned kell a támogatást, és a fennállása alatt kérni a gyedet (Aztán persze lemondani).

Kicsit bonyolult, és sok ügyintézést igényel, de mindenképpen megéri, hiszen a tgyás és a gyed is várhatóan több lesz 25 ezernél (gondolom:D)

2012. máj. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez azért eléggé elkeserítő! Azt számolgattam, hogy most bruttó 200 ezer forintot keresek, ami kb. 115 ezer tgyás és 100 ezer gyed lenne, ehelyett lehet, hogy csak a 25 ezer gyest fogom megkapni, csak azért meg a munkáltatóm nem hajlandó egy kis emberséget gyakorolni és mert nem kezdtem el számolgatni, hogy 2 hónappal korábban jöjjön a baba. A legszörnyűbb, hogy imádnak a munkahelyemen pontos rendes munkát végzem és már most sajnálják, hogy elmegyek majd :(
2012. máj. 14. 20:29
 4/6 anonim ***** válasza:

MÁsodik vagyok - írtam, hogyan tudod elérni, hogy ne csak a gyest kapd. Első körben derítsd ki, mennyi álláskeresési jár, annyira nem bonyolult az ügyintézés:)

És utána normális összegű ellátást fogsz kapni.

2012. máj. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Persze-persze! Azt a részét fel is fogtam, köszönöm a választ, csak kicsit bosszankodtam. :) Remélem sikerül minél jobban kijönnünk ebből! Nagyon vágytam már erre a babára! :)
2012. máj. 15. 17:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Megértem a bosszúságodat:) De gondolj a babára:) És sok boldogságot:D
2012. máj. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!