Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » TGYÁS lejáratáról, kapok...

Rockabilly69 kérdése:

TGYÁS lejáratáról, kapok papírt vagy én intézem?

Figyelt kérdés
TGYÁS után be jelenetkezem a munkaügyibe, mert passzívan fogom kapni a gyedet. Valaki tudna segíteni abban, hogy pontosan milyen szükséges papírok kellenek a a gyed igényléséhez?

2012. jún. 16. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkor nem a volt munkahelyedről kaptad a TGYÁS-t? Mert én úgy jártam, hogy terhesen engedtek el, és így munkanélkülinként mentem szülni. A férjem ment a TB-hez megigényelni a TGYÁS-t, ott adtak egy igénylőlapot, amit értelemszerűen ki kellett tölteni, és rajta van, hogy miket kell mellékelni. Ha jól emlékszem, csupán személyi okmányokat kellett az enyémet, és a gyerekét. De ez változhatott azóta. Aztán miután lejárt, ezt ők intézik, nekem semmit nem kellett, bementem a munkaügyi központba munkanélkülinek bejelentkezni pár napra, hogy újra biztosított legyek, hiszen csak így jár a GYED. Akkor újra bementem a TB-hez, most már GYED-et igényelni, amihez szintén egy nyomtatványt kellett kitölteni, és rajta volt, miket kell mellékelni, ha jól emlékszem, ugyanazokat, mint a TGYÁS-hoz. Amúgy az OEP honlapján rajta vannak ezek az űrlapok, szerintem böngészd át.
2012. jún. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem a TB a kifizetőhely! Júli 28-án (szombat) jár le a TGYÁS. Akkor tehát, lejárta után bemegyek a TB-be, kérem a TGYÁS-os papírt, utána munkanélküli egy pár napra. Amikor igényelni akarom a GYED-et, akkor még biztosítottnak kell lennem. Másnap meg ki jelentkezem. Jól értem?
2012. jún. 22. 07:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen. Azért a plusz körök elkerülése végett kérdezd meg a Munkaügyiben, hogy pontosan milyen papírok kellenek ahhoz, hogy munkanélküliként regisztráltasd magad. Nehogy kétszer kelljen menned a TB-hez. Azért írd meg, hogy sikerült!
2012. jún. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Okés, majd írok. Köszi a segítséget!
2012. jún. 25. 12:46
 5/5 A kérdező kommentje:
Most jutott eszembe, hogy elfelejtettem írni neked! Bocsánat! Tehát, sajnos nem vagyok jogosult gyed-re. :( Tavaly teljesen kimerítettem a munkaügyit. Amúgy megoldható lett volna. Sajnos így jártam, gyes-t kapok.
2012. szept. 12. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!