Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Akik még a gyed lejárta előtt...

Akik még a gyed lejárta előtt visszamentek dolgozni, mikor tették ezt és miért?

Figyelt kérdés
Nekem anyagi és más oka is lenne. Anyagi azért, mert kb 30 ezerrel többet kapnék, mint most, de még csak kihúznánk, de szeretnék visszamenni dolgozni. Imádom a kislányom, de nem igazán tudunk sehová sem menni, apa egész nap dolgozik és nagyon hiányzik a felnőtt társaság... nagyon... mindig is rengeteg ember között dolgoztam, imádtam is a munkámat. De még csak 15 hónapos a lányom, olyan pici... Ilyen idősen is ott tudom hagyni a bölcsiben? Értem erre a lányom viselkedését, reagálását. Nem tudom mit tegyek. Félek attól, mi lesz ha beadom, hogy viseli, de már annyira hiányzik a munka. Még a suli melett is dolgoztam világ életemben, most meg "csak" itthon vagyok, a terhesség legelejétől...

2012. aug. 15. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
18 hónapos volt a lányom, amikor visszamentem dolgozni. A férjem már a terhességem vége felé bebukott egy fiatal lánnyal,mire a kicsi lányom megszületett, már alig alig volt otthon, egy éves korára pedig el is költözött.A fizum egy százassal több, mint a gyedem, így ez is szempont volt. A lányom egyébként szerette a bölcsit, könnyen beszokott, alig alig volt beteg (két év alatt talán háromszor). Szeptemberben már kezdi az ovit. Én csak a válás miatt mentem vissza hamarabb dolgozni.
2012. aug. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem jövő szeptemberben,azaz 18 hónaposan fog bölcsibe járni,szinten anyagiak miatt.Ez van sajna
2012. aug. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
21 hónapos lesz amikor megy bölcsibe a kisfiam októberben,decemberig lennék gyeden,azért adom be mert többet fogok keresni,és így a lakáshitel mellett jól jön a pénz,én nem szívesen megyek vissza,mert nem szeretek ott dolgozni,és máris hiányzik a kisfiam,állítólag jót fog neki tenni a közösség ami szerintem is így van,remélem csak engem fog megviselni,hogy ő bölcsibe megy.
2012. aug. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet próbálni, gyereke válogatja, h hogyan fogja viselni. Nekem is vissza kellett mennem dolgozni, mert különben kirugtak volna. Apa jött haza gyedre, mert nem akartam még bölcsibe adni a másfél éves fiamat. Nálunk sajnos eléggé megviselte, nem fejlődött tovább, megrekedt egy szinten. Nagyon anyás lett utána, ha mama jött pl látogatóba, fogta a combomat, nehogy eltünjek. Ezért én úgy döntöttem, h hazajövök vissza, nem érdekel a munkahely, hozzá teszem mi sem vagyunk gazdagok, 70 ezres lakáshitelünk van. De tudom nagy úr a muszáj. De meg kell próbálni, ha nem viseli jól, még mindig hazajöhetsz, vissza lehet csinálni, mint ahogy én.
2012. aug. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor azon, hogy ő mit fog szólni hozzá, csak én aggódom. Amúgy imádja a gyerekeket, túlságosan is... képes idegen gyerekeket hajkurászni az utcán, hogy megöleje őket... :)
2012. aug. 15. 22:07
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 hónapja dolgozom egyenlőre 4 órában. Anyu vigyáz az ikrekre. Két hét múlva már bölcsi, és ha beszoknak, akkor 8 órás leszek ismét.

Ok:

pénz-pénz-pénz:-((((

2012. aug. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 12 honaposan kezdte a kisfiam a bolcsit. Nagyon sok mulik azon, hogy milyen tipusu a kislanyod. Kisfiam nagyon nyitott volt az uj dolgok fele, szerette a valtozatossagot, nem zavartak az idegenek es barkihez odament "baratkozni", sosem sirt ha egyedul hagytam a szobaba jatszani es sosem jelentkezett nalla a szeparacios szorongas amirol itt neha olvasni lehet. Ezert a bolcsit nagyon jol viselte. Fel sem fogta csak tatvamaradt a szaja a sok uj jatek es dolog lattan. Az elso par nap ott voltam vele beszoktatas alatt es ram sem bagozott 2 oran keresztul, csak maszkalt, pakolt ezerrel es tiszta izgatott volt. Aztan egyre tobb idore hagytam magara es egyaltalan nem erdekelte, nem zavarta pedig pont fogzott szegenykem. :( A fiam nem sirt de en a beszoktatasi idot vegig zokogtam (persze a kisfiam nem latta), es 8 kilot fogytam, enni nem birtam, annyira megviselt. Ovele az egvilagon semmi gond nem volt. Jelenleg mar masfel eve jar bolcsibe es imadja.

Viszont irok most egy nagyon erdekes dolgot. Mikor 2 eves lett akkor atkerult a 2-3 eveseknek valo csoportba. Ugyan az a bolcsode csak masik reszleg mas gondozokkal. Az elso 2 hetet vegig orditotta!!! Minden aldott reggel zokogott. Mar azt hittem megorulok. :( Sokkal jobban megviselte ennyi idosen az, hogy kirangattak a megszokott kornyezetbol. Korant sem volt annyira egyszeru mint amikor szinte fel sem fogta. Aztan lenyugodott es megszerette az uj gondozokat es ahogy lassan atkerultek a tobbi csoporttarsai is sokkal jobb volt. De egy remalom volt az elso 2 het es sosem gondoltam volna.

A betegsegekkel nekunk sem volt gondunk masfel ev alatt egyszer volt kotohartya gyuladasa (de lehet ez uszasnal kapta el mert jarunk uszni vasarnaponkent), egyszer kapta el a rota hasmeneses virust es volt baranyhimlos, 2-szer volt lazas orfolyassal. Ezeket leszamitva semmi gond nem volt.

2012. aug. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!