Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyednél a 180 napba bele...

Gyednél a 180 napba bele számít a munkanélküli segély?

Figyelt kérdés
Jövő tavasszal szülök. Az idén voltam 2 hónapot gyesen, 1 hónap szabin, 3 hónapot munkanélkülin, kaptam ellátást. Felvennének pár hónapra dolgozni, majd elmennék betegre a terhesség végén. Így járna a Tgyás, majd a GYED!

2012. okt. 10. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Beleszámít a munkanélküli segély, de nem 180 nap kell hozzá, hanem 365. 180 nappal nem kapsz gyedet.
2012. okt. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Annyira nem értek ehez! Előtte gyeden, gyesen voltam! Az bele számít?
2012. okt. 11. 07:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha volt korábban munkaviszonyod ( a tgyás, gyed alatt), akkor az is beleszámít a 365 napba. Ha nem volt, akkor sajna nem.


Mikor szűnt meg a munkaviszonyod?

2012. okt. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2009-2012 február végéig Tgyás, GYED GYES.

2012 március szabadság 1 hónap

Majd semmi

Augusztus szeptember október munkanélküli kaptam ellátást

November 1 Felvennének dolgozni

Ez 2 hónapos munka lenne, de utánna elmennék betegre


Júniusban szűlök

2012. okt. 11. 10:08
 5/6 anonim ***** válasza:

1. "Ez 2 hónapos munka lenne, de utánna elmennék betegre"

vagyis nem csak 2 hónapra vesznek oda dolgozni, hanem megmarad a munkaviszonyod,? Ha nem akkor ez nem számít, mert szüléskor kellene a biztosítottság, ami neked nem lesz meg.


Ha mg maradna a munkaviszonyod itt, akkor is csak 5 hónapig lehetnél táppénzen, bár az nagyjából kitart júniusig.


Összegezve: ha a november 1-én induló munkaviszony kitart szülésig, vagy szülés előtti 28. napig, akkor kapsz tgyást majd gyedet.

Ha megszűnik szülést megelőzően 42 napon belül, akkor tgyást kapsz, gyedet nem.

Ha megszűnik a 2 hónap után, akkor nem vagy jogosult táppénzre, és sem tgyást, sem gyedet nem kapsz.

2012. okt. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged!
2012. okt. 11. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!