Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha 2010-2012 tavaszig dolgozta...

Ha 2010-2012 tavaszig dolgoztam, azóta is biztosított vagyok, és még a szüléskor is az leszek, de munkám nincs tavasz óta, jogosult leszek GYEDre? 2013. májusban szülök.

Figyelt kérdés
Tavasz óta álláskeresési járadék,szociális segély,és most keresetpótló juttatás a jövedelmem.A munka helyemen az átlag keresetem kb. br. 120000 volt átlagban.Minimálbérre voltam bejelentve,de mivel 3 műszakban dolgoztam ez változó volt.Volt mikor csak br 100000 volt mikor 140000.Már semmit nem értek.Azt is hallottam,hogy figyelembe veszik ezeket a segélyeket és úgy számolnak,és azt is,hogy csak 180 nap átlagbéremet,és azt is hogy a 2 év munka viszonyom átlagkeresete lesz a GYEDem alapja.Most ez,hogyan lesz tulajdonképpen???

2012. nov. 21. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a gyes fog járni. :(
2012. nov. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
:( és ha közben valami csoda folytán találok valami állást??Akkor mit vesznek figyelembe?Csak a béreket,vagy ezeket filléres segélyeket is?Igazából ezt nem értem...
2012. nov. 21. 20:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy a szülés napján legyen bejelentett állásod (tudom mert én itt buktam el), úgy hiszem, hogyha a munka nélkülin vagy az is jó. Ha csak magad után fizeted a TB-t az nem számít, akkor sem ha két hónappal a szülés előtt még egymilliót kerestél havonta :S
2012. nov. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ohh bakker...és a tanfolyam gondolom nem számít munkának...akkor valamit sürgősen tennem kell...levizsgázni úgysem tudok...pont akkorra vagyok kiírva szülni...de ki alkalmazna egy kismamát??Erre jól ráfáztam :(
2012. nov. 22. 08:30
 5/7 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. A tavasz mit jelent? Mert a TGyás kérvényen csak az előző naptári év keresetét lehetett beírni, meg az évből a szülésig, azaz nálad teljes 2012 + 2013 májusig. SZóval, ha csak jan.-febr. dolgoztál abból ugysem nézett volna ki sok :( Remélem találsz valami munkát még, munkanélkülire nem tudsz vissza menni? Ha mégsem nézd a jó oldalát csak úgy munka nélkül fogsz kapni havi 28500 Gyest meg 12000 családi pótlékot, 64000 Ft egyszeri anyaságit, meg esetleg férjed adókedvezményt. Én próbálom innen nézni, van akinek havi 40000-ért dolgoznia kell :)
2012. nov. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Április 1-ig dolgoztam.3 hónap...hát nem tudom mi lesz...valahogy csak meg leszünk :(.Akkor a GYED-et is buktam ezek szerint...
2012. nov. 23. 17:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Mivel csak áprilisig dolgoztál, így az ellátások alapja max. a minimálbér lesz, illetve tgyás esetén a munkanélküli ellátást megalapozó jövedelmet fogják figyelembe venni.


Mivel biztosítottnak minősülsz akkor is, amikor keresetpótló juttatást kapsz, így jogosult leszel tgyásra, viszont gyedre csak akkor, ha a tgyás után vissza tudsz menni újra igényelni a juttatást.

2012. nov. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!