Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Könyvelő anyukák! Lehet...

Könyvelő anyukák! Lehet olyat, hogy a tgyást későbbi időponttól igénylem, mint a baba születése? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Pl. Decemberben születik, de csak januártól akarom, hogy folyósítsák, mert mindig az előző évi jövedelemből számolják, és én 2012-ben csak részmunkaidőben dolgoztam, 2013-tól már teljes állásban vagyok, tehát idén decemberben a 2012-es év számítana, de 2014 januárban már az idei, több jövedelem lenne az ellátás alapján. Nem tudok érthető-e, hogy mire akarok kilyukadni. Köszi!

2013. jan. 5. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Ilyet sajnos nem lehet. A tgyás első napja a szülés napja. Mármint az utolsó igényelhető nap, a szülés napja, vagy előtte 30 nappal. Szülés után igényelheted, visszamenőleg fogják számolni, a szülés napjától.

Viszont ha decemberben születik, nem a szülést megelőző naptári évet veszik figyelembe, hanem a szülést megelőző évet tehát előző dec- aktuáls nov hónapokat.

2013. jan. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Ezt nem is tudtam!
2013. jan. 5. 22:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Amit az első válaszoló a tgyás alapjáról írt, az egy speciális szabály. Normál esetben - ha a szülés napját megelőző naptári évben volt 180 naptári nap "bérezett nap" (az egyszerűség kedvéért) - a szülés napját megelőző naptári év átlagjövedelméből számolják. Ha jól értettem, neked volt 2012-ben 180 bérezett napod.

Azzal viszont egyetértek, hogy csak a szülés napjától vagy azt megelőző 28 naptól igényelhető a tgyás, s ezek a napok lesznek az irányadók a számításnál.

2013. jan. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, 2012-ben is végig dolgoztam, csak nem teljes munkaidőben, hanem 6 órásban. Akkor mégis csak ezt veszik figyelembe?
2013. jan. 6. 14:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha 2013 decemberben szülsz, akkor a tgyás alapja lesz csak 2012. A gyed alapja már 2013 lesz, vagyis ha idén dolgozol 180 napot, akkor a gyed alapot az idei bred alapján állapítják majd meg.


Később lehet igényelni a tgyást, de későbbi időponttól nem. HA december 31-én szülsz, akkor a tgyás kezdő időpontja december 31. Ezzel nem tudsz mit kezdeni.

2013. jan. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!