Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tgyás gyedben segítenéétek?...

Tgyás gyedben segítenéétek? Elolvasnátok a kérdésemet lent? Nem bonyolult a kérdésem.

Figyelt kérdés

Kistestvért szeretnénk és számolgatunk is anyagilag. már rajta vagyunk a projekten, de ha mégsem jön időben a baba? Ezért megnéznétek nekem ezt a példát?


Február 27-ig gyedet kapok. Utána gyest. Első gyermekem után. Bruttó bérem volt 255e Ft. Maximum gyed megvolt.


Ha 2014-ben szülök, mit tegyek, hogy ne kapjak alacsonyabb tgyást és gyedet, ha

2013-ban így alakulna mondjuk a jövedelmem.


január - gyed

február - gyed

március - október - gyes (ez már sajnos 8 hónap)

november, december - INNENTŐL MÁR ÁLLAPOTOS LENNÉK


Tudom, hogy a kedvezményszabályt már nem lehet érvényesteni, hisz a gyesem meghaladta a 180 napot.


És ha állapotosan visszamennék 180 napra dolgozni? (munkabér, szabadság, betegszabi majd táppénz)


akkor is a rosszabb juttasokat fogom kapni a 2. gyermekem után?


Nagyon megköszönöm a válaszokat!!



2013. jan. 11. 09:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha visszamégy 180 napra dolgozni, akkor a 180 nap alatt kapott jövedelmed lesz az alapja a tgyásnak, és a gyednek is. VAgyis minden ellátásod annyi lesz, mint az elsővel (sőt a gyed több, mert emelkedett a minimálbér).


Ha nem mégy vissza, akkor a tgyásod alapja a minimálbér kétszerese lesz.


HA valóban év végén sikerül teherbe esned, akkor a baba várható születési ideje augusztusra esik. Ebben az esetben nem kell visszamenned dolgozni, mert ha táppénzen vagy 2014-ben, akkor a kedvezményszabály életbe lép a gyed esetében, hiszen a gyedet csak 205-ben tudod majd igényelni. És így az igénylést megelőző évben egész évben táppénzen, majd tgyáson leszel. Vagyis a gyed alapod a tgyás alapjával fog megegyezni.


Ha a szülés várható ideje július 16 előttre esik (és érdemes ráhagyni még 2 hetet, mert ha hamarabb jön, akkor dől az egész), akkor mindenképp menj vissza dolgozni, különben a gyeded alapja csak a minimálbér lesz (feleannyi, mint eddig!)


A betegszabi veszélyeztetett terhesség esetén nem jár. A táppénz nem bérezett nap.

A 180 napnak úgy kell összeállnia, hogy munkanap a hétvégékkel, plusz a szabi. Vagyis ténylegesen kell dolgoznod, a táppénz nem jó.

2013. jan. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

oh igen, tudom, hogy a betegszabi veszélyeztetett terhesként nem jár. Azt munka közben is kivehetem? Addig is tudnék együtt lenni az első gyermekemmel.

Köszönöm a választ, még emésztem és olvasgatom és gondolom végig a folyamatot.


adok neked egy zöld kezet addig is.

Köszönöm!!!

2013. jan. 11. 09:49
 3/5 A kérdező kommentje:

megkérdezhetem még azt, hogy ha 2014 augusztásban vagy utána szülök, tehát akkor 2013-ban végig gyesen lennék és 2014-ben táppénzre (írtad a példát, hogy ebben az esetben nem lenne szükséges visszamennem dolgozni),

mennyi lenne a táppénzem kb? hisz a 2013-ban nagyobbrészt gyesen voltam. Akkor a 2014 évi táppénzem mennyi lenne?

2013. jan. 11. 11:33
 4/5 A kérdező kommentje:

Szóval ha élnék azzal a lehetőséggel (mostani szabályokat figyelembe véve persze), hogy augusztus utáni szülés esetén nem mennék vissza dolgozni

mennyi lenne a táppénzem 2014-s évben? (előző kérdésem)

és ezek után a tgyásm és gyedem? Meglenne a maximum?

2013. jan. 11. 11:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha a táppénzt 2014-ben kezded, a minimálbér lesz az alapja. Ha 2013 december 31-én megkezded, akkor meg az a jövedelem, amiből anno a gyedet számolták:)
2013. jan. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!