Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Lehet-e GYED mellett ösztöndíj...

Mookee kérdése:

Lehet-e GYED mellett ösztöndíjat kapni?

Figyelt kérdés
Ha GYED-en vagyok 2012 dec.25-től, előtte július 10-től THGYÁS-on voltam. Pedagógus vagyok és a múlt tanévben(jún-ig) ösztöndíjprogramban(Útravaló-Macika) után is kaptam pénzt. A program 2012 szept-től is megy, de a szerződést nincs még megkötve. Felmerűlt az a kérdés, hogy lehet-e GYED alatt ezt folytatni? Az ösztöndíj intézmény részéről azt mondták, hogy mivel ez ösztöndíj, lehet ez adómentes juttatás. Másrészről meg ez a tanulók mentorálásáról szól, és elvileg semmilyen munkavégzés nem lehet Gyed alatt. És ha lehet akkor, milyen vonzata van adózáskor?

2013. jan. 23. 09:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez munkavégzés szerintem, az pedig nem engedélyezett GYED alatt, de hívd fel a MAKot, ott biztos választ kapsz.
2013. jan. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyrészt a MÁK-tól érdeklődj, másrészt attól, aki az ösztöndíjat folyósítja, hogy most akkor ez munkából származó jövedelem-e, vagy sem. Amúgy munkát lehet végezni GYED alatt, csak nem fizetésért. Önkéntes munkát például minden további nélkül lehet, akkor is, ha például a költségeket térítik. Ezen kívül még ami GYED melletti jövedelem lehet, az a szerzői jogdíj, szóval vannak kivételek. Persze tudom, hogy a te esetedben ezek nem mérvadóak, csak gondoltam megemlítem, hogy van pár olyan eset, amikor mégis történik munkavégzés is, és esetlegesen "fizetés" is, úgyhogy meglehet, hogy az ilyen jellegű ösztöndíj is beletartozik.
2013. jan. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ne a MÁK-ot, hanem a TB-t kérdezd, ők intézik a Gyeddel kapcsolatos dolgokat.
2013. jan. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos nem találtam olyat aki pontosan megtudná mondani, hogy lehet-e, nem akartam egyből "hivatalos szervhez" fordúlni! Mégegyszer köszönöm mindenkinek!
2013. jan. 23. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!