Most TGYÁS-on vagyok, a lejárta után az apa igénybe veheti-e a GYES-t úgy, hogy én visszamennék dolgozni?

Figyelt kérdés

Ha később kezdenék valamivel, nem rögtön akkor a GYED-et igénybe vehetném, hogy addig se legyünk pénz nélkül? Jogosultságom megvan. Viszont a páromnak nincs, ezért gondoltam a GYES-re.

A gyerek 1 éves kora után pedig én igényelném a GYES-t.

Viszont úgy tudom, hogy akkor csak 30 órában lehet dolgozni.



2013. jan. 29. 17:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Persze, a párod is elmehet gyesre, ha te visszamész dolgozni. A gyedet igénybe veheted, amíg nem mész vissza dolgozni, de utána le kell mondani, amint a párod megigényli a gyest.
2013. jan. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Teljesen jól leírtál mindent. Így van.
2013. jan. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ja igen, ha te igényled a gyest, akkor csak heti 30 órában dolgozhatsz. Igazából mérlegelj, ha a gyerek betölti az 1 évet, akkor hogy kapsz több pénzt, ha dolgozol és gyes, vagy csak gyeden vagy otthon a picurral.
2013. jan. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

És lehet a gyerek 1 éves kora után igényelni a GYES-t úgy hogy a párom igényli?

Én nem 30 órában fogok tudni sajnos dolgozni.

2013. jan. 29. 18:20
 5/13 A kérdező kommentje:

Az nem tudom mennyire egyértelmű, de én a TGYÁS lejárta után rögtön visszamennék dolgozni. (elvileg)(5,5 hónap múlva) A kérdés erre az esetre vonatkozik.

Így tudom, hogy én nem igényelhetem a GYES-t, ezek szerint a párom igen. Viszont 1 év múlva mi a helyzet?

Utána is a páromnak kell igényelni?

2013. jan. 29. 18:24
 6/13 anonim ***** válasza:

Visszamehetsz nyugodtan a tgyás lejárta után dolgozni. A párod igényelheti a gyest, de a gyerek 1 éves koráig nem dolgozhat. 1 éves kora után is maradhat a párod gyesen, és elmehet mellette dolgozni heti 30 órában.

Ha a gyerek betölti az 1 évet, teljesen mindegy, hogy te vagy a párod van gyesen. Lényeg, hogy gyes mellett heti 30 órát lehet dolgozni.

2013. jan. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2013. jan. 29. 19:04
 8/13 A kérdező kommentje:
És ugye a GYES alanyi jogon jár? Tehát ha a párom igényli/veszi igénybe mint munkanélküli,az úgy rendben van?
2013. jan. 29. 20:45
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen, rendben van.


Amit én még mérlegelnék a helyedben: ha visszamész TGYÁS után dolgozni, nem állsz felmondási védelem alatt az új Mt. alapján ( még akkor sem, ha a gyermek még nem töltötte be a 3. életévét).

Ez azt jelenti, hogy ha a munkáltató nem tud visszavenni a munkakörödbe vagy helyette felajánl egy másikat, de te azt nem fogadod el, akkor sajnos felmondhat, és akkor te is munkanélküli leszel.

Míg ha GYED-en vagy ( fizetés nélküli szabin) vagy később csak GYES-en ( nem megszakítva a fiz. n. szabit) addig felmondási védelem alatt állsz.


Ez persze a legrosszabb eset, de készülj fel rá: beszélj a munkáltatóval arról, hogy szándékában áll-e 5,5 hónap után visszavenni ( persze erre garancia azért nincs, de te ismered a céget/főnöködet).

2013. febr. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
szándékában áll, elvileg visszavárnak. :)
2013. febr. 1. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!