Most TGYÁS-on vagyok, a lejárta után az apa igénybe veheti-e a GYES-t úgy, hogy én visszamennék dolgozni?

Figyelt kérdés

Ha később kezdenék valamivel, nem rögtön akkor a GYED-et igénybe vehetném, hogy addig se legyünk pénz nélkül? Jogosultságom megvan. Viszont a páromnak nincs, ezért gondoltam a GYES-re.

A gyerek 1 éves kora után pedig én igényelném a GYES-t.

Viszont úgy tudom, hogy akkor csak 30 órában lehet dolgozni.



2013. jan. 29. 17:55
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
de azért nem árt tudni, köszönöm!
2013. febr. 1. 13:09
 12/13 A kérdező kommentje:
szóban megígérték, aztán hogy a gyakorlat mit mutat, majd kiderül. vagyunk olyan viszonyban, de hát a szó elszáll..
2013. febr. 1. 13:11
 13/13 anonim ***** válasza:

TGYÁS lejárta előtt ( tudtommal 15 nappal) kell(ene) úgyis kérned a fizetés nélküli szabadságodat.

Ha mégis kiderülne hogy valamiért nem tud visszavenni, így még akkor is ráérsz eldönteni hogy maradsz GYED-en vagy mész vissza ( gondolom- legalábbis remélem- ha utóbbi lenne, azaz megbeszélitek hogy mehetsz dolgozni, akkor nem mondaná azt neked rögtön az első munkanap után a főnököd hogy viszlát).

2013. febr. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!