Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen támogatásokra vagyok...

Milyen támogatásokra vagyok jogosult egyedülálló anyaként?

Figyelt kérdés

Ha még nem volt bejelentett munkahelyem és idén diplomáztam, akkor milyen támogatásokat igényelhetek a terhesség alatt, illetve a baba megszületése után?

Maximum mennyi pénzt kaphatok? Igaz, hogy a gyes csak 28 ezer forint?

Legalább a gyermekem egy éves koráig el tudom őt és magamat látni abból az összegből, ami jár?



2012. okt. 1. 19:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
25 ezer a gyes és 12 ezer a családi.hogy ezen kívül mi jár az egyedülálló anyáknak nem tudom,de ennyiből tuti nem tudod fenntartani magatokat
2012. okt. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérhetsz anyaságit, és a családi pótlék is több egyedülálló anyaként, de csak 1-2 ezer forinttal.
2012. okt. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
anyasági? az micsoda?
2012. okt. 1. 19:50
 4/15 anonim ***** válasza:

Anyasági támogatás akkor jár, ha legalább 4x voltál terhesgondozáson, koraszülés esetén 1x.

Kb 65000 Ft, egyszeri.

2012. okt. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Miért nem kérsz gyerektartást az apától?

Az a gyerekednek jár!

2012. okt. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Segítség nélkül,kevés. Ezekből nem csak a gyermeked kell ellátni,hanem Neked is enni,és a fűtést,villanyt fizetni!


Egy gyermeket egyedül nevelő szülő 13300-at kap családit.

Az egyszeri anyasági támogatást a MÁK-tól igényelheted,szülés után,a baba anyakönyvi kivonatával és a taj-kártyájával a kezedben. Ehhez kell az igazolás,amit általában a kórház állít ki (amikor hazaengednek,akkor a papírjaiddal,kiskönyveddel együtt ezt is megkapod),hogy 4x részt vettél terhesgondozáson (Nőgyógyászati pecsét dátumát írják az igazolásra!!) Ezekkel egy időben tudod igényelni a Gyes-t,ez 25500 ft.

Ezeken felül az önkormányzattól igényelheted a gyermekvédelmi támogatást és a lakásfenntartási támogatást.Mind a kettőt évente kell igényelni,előbbi fél évente 5800 ft,később ingyenes étkezés az oviban,ingyen tankönyv, utóbbi az önkormányzattól függ,havonta felénk 4000-7000 ft-ig adnak. De mindezek előtt az egyszeri segélyt tudod az önkormányzattól megigényelni,ez 4000 ft.Ha már jár valami segély,akkor ezt a 4 ezret már nem adják. Nem sok,de a semminél több!

Plussz a gyermekvédelmisekhez bemész,elmondod mi van,felírják a neved,és ha élelmiszer osztás van,akkor kapsz.


Ha teheted,akkor csípd el az apukát,és követeld a gyerektartást- igaz,ez sem lesz sok,de ha havi 20 ezret ki tudsz sajtolni belőle,akkor már van esélyetek hogy relatíve normálisan éljetek!!


Minden jót kívánok Neked és a Picidnek!!


Üdv:Nagycsaládos

2012. okt. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ja,és szerintem a rendkívüli gyermekvédelmit is igényelheted,de ezt a helyi önkormányzatnál tudják megmondani Neked!
2012. okt. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen keresned kell plusz jövedelmet, vagyis bevételt, ha te sosem dolgoztál, akkor leginkább az apukától, mivel ha tényleg kb. 40-50ezer Ft bevételed lesz csak magadra és a babára, akkor esetleg még az is megkérdőjeleződik, hogy te magad el tudod-e látni, tudod-e biztosítani a szükséges feltételeket - mert ennyiből biztosan nem fg menni, gondolj bele, rezsi, főleg télen és akkor még nem ettetek semmit. Hol laksz? Van/lesz segítséged? Szüleid vagy más rokon támogatnak?
2012. okt. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Hát örököltem egy egyszobás lakást, ennek a fenntartása havonta 28 ezer forint. A testvérem biztosan segít majd, de anyagilag nem hiszem, inkább babavigyázással, ilyesmi.

Dolgoztam mindig az egyetem mellett csak bejelentett munkahelyem nem volt...

2012. okt. 2. 10:20
 10/15 anonim ***** válasza:
És apuka?
2012. okt. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!