Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes lejárta után, milyen...

Gyes lejárta után, milyen státuszom lesz a munkahelyemen, ha még nem megyek vissza dolgozni?

Figyelt kérdés
2014. márciusában lesz 3 éves kisfiam, csak 2014.őszétől veszik fel óvodába (bölcsődébe nem szeretném adni, így ovikezdésig itthon maradok vele) Ha 2014 márciusában lejár a gyes, utána munkajogi szempontból mi lesz a státuszom? Határozatlan idejű munkaszerződésem van, visszavárnak, de nem sürgetnek... fizetés nélküli szabadságot kell kivennem vagy mi a bevált gyakorlat ilyen esetben? (Szívem szerint jó lenne addigra egy kistesó, de majd meglátjuk mit hoz az élet!)

2013. máj. 10. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Kiveszed a felgyűlt szabikat.
2013. máj. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem fizetésnélküli szabit kell kivenned. A szabid max. 2 hónap, onnan még messze van a szeptember.
2013. máj. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Próbáljátok ki a bölcsit. Azért lenne fontos, mert az ovi elején sokat fog betegeskedni. Lehet olyan is, hogy 3 napig melózól, 2 hétig otthon vagy. :) Biztosan tolerálja majd ezt a munkaadód? A bölcsiben pedig lenne ideje az immunrendszerének megszokni a változásokat. Persze nem kell teljes napra beadni, ebéd után el is hozhatod.
2013. máj. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
Miért nem adod bölcsibe, ennyi idősen már nagyon kéne neki. Egyébként igen fizetési nélékülit kell kivenned ha adnak, vagy ha akarnak kirúgnak.
2013. máj. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Fizetes nelkuli szabadságot nem koteles adni a munkaltato. A felgyűlt szabadsagodat kiviheted, plusz -ha a munkaltato beleegyezik- a 2014re járó eves szabadságot is. De igy is keves lesz márciustól szeptemberig.... Ráadásul teljesen jövedelem nelkul lennél.
2013. máj. 11. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is a bölcsit javasolnám, az immunrendszer miatt. Tapasztalat! A bölcsiben a létező összest összeszedtük, az oviból pedig egyetlen napot sem hiányoztunk 1 év alatt, míg akinek a gyerkőce nem volt bölcsis, úgy pár anyuka is pórul járt, 2 heteket otthon maradni ma már luxus, ha beteg a gyerek, így kirúgták őket.

Az, hogy visszavárnak, én csak akkor hinném el, ha már ott vagyok, olvastam itt már cifra dolgokat :)


Ha megteheted, maradj otthon persze, ha nagyon szeretnél, és apa keresete elég, de hidd el, a bölcsi jó dolog :)

2013. máj. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!