Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Melyik tőrvény vonatkozik rám?

Melyik tőrvény vonatkozik rám?

Figyelt kérdés
Azt hallottam 2011 augusztusa óta gyed,gyes utáni szabadságot az első félévre fizetik rám is érvényes 2011 04.11.-én szültem ez idő óta tgyáson voltam 2011 09.25-ig,gyedem meg 2011 09.26.tól 2013 04.11-ig tartott én még a régi törvény szerint kapom a szabit?így mennyi szabadság jár nekem,26 évesen szültem,most 28 vagyok és 1 gyerekem van.szeretnék visszamenni dolgozni és a cégem eléggé lassú,meg mindent harapófogóval kell kiszedni belőlük Kérlek segítsetek ha tudtok és még egy kérdés hol mondhatom vissza a gyest amíg szabin leszek?
2013. máj. 21. 11:44
 1/5 A kérdező kommentje:
bocsi rosszul írtam,az első félévre adják ki a szabit nem fizetik
2013. máj. 21. 11:46
 2/5 anonim ***** válasza:
Mivel a fizetésnélküli szabit, vagyis a gyedet, augusztus 1 után kezdted meg, így neked a tgyás idejére és a gyed első fél évére jár szabi.
2013. máj. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy szülés előtt vettél-e ki szabit, vagy nem. Így úgy számoltam, hogy szülés előtt nem maradt bent szabid.

Így 11 nap szabadság jár, plusz 2011-re 2 nap pótszabadság, ha te vetted igénybe, illetve 2012-re is 2 nap pótszabadság. Így kb. 15 nap a szabid. De ebben nincs benne az idei szabadságod és az idei pótszabi a gyerek után.

2013. máj. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
szülés előtt 17 nap szabadságom maradt bent,azt most hogy fizetik ki 8 órába,vagy hatba? köszönöm a válaszokat
2013. máj. 21. 12:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Az a 17 nap akkor még plusz, ha 8 órába voltál bejelentve, mikor eljöttél szülni, akkor 8 órába kell elszámolják és a gyed alatt összegyűlt szabikat is 8 órába kell elszámolják. Gondolom a 6 órás szerződésed a gyed eljárta után lépett érvénybe!
2013. máj. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!