Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kirúghatnak a munkahelyemről...

Kirúghatnak a munkahelyemről ha kismama vagyok?

Figyelt kérdés

Hat hetes terhesen jelentettem be, hogy várandós vagyok.

A főnökasszonyomnak aki az igazolást nem vette el, azt mondta tudomásul veszi. Viszont most leépítés van nálunk, 10 hetes vagyok, és ugy nézz ki Én vagyok a kiválasztott.


2013. jún. 5. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Nem! Mi az hogy nem vette el? Nehogy hagyd magad kirúgatni, ha kell fenyegesd meg őket a munkaügyi bírósággal!
2013. jún. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

írásban jelentsd be, hogy állapotos vagy, tértis ajánlott küldeményként mielőbb, az a hivatalos

azt akár átveszik, akár nem, onnantól Te védett vagy

2013. jún. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Meg ma feladod a terhessegedet igazoló orvosi papírt tértivevenyes en a főnöknek. Nem rúghatnak ki, nyugi
2013. jún. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

Kirughatnak speciális esetekben.

Ilyen ha próbaidön vagy.

Vagy ha a te részleged telejsen megszünik, és nincs más hasonló sem amit tudnának ajánlani. vagy ha megszünik a cég, felszámolás alá kerül. Vagy ha olyat követsz el a munkáltató ellen, ami miatt kéri a bíroságot, hogy had rughasson ki. (pl károsítottad a céget)

Szóval lehet te vagy a kiszemelt de nincsen olyan hüle munkáltató aki egy terheset rugna ki.


Az nem érdekes, hogy elvette vagy sem, mert ha ma kirugna akkor holnap oda adod a papírt, és már is védett vagy, rögtön vissza kell vonnia a kirugást. Szóval a papír nem olyan nagy gond, ha nem vette el.

2013. jún. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem Engem rúgtak ki, de nehéz időszak volt.

Köszönöm mindenkinek a választ!

2013. jún. 6. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!