Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 15 hetes kismama vok. A...

15 hetes kismama vok. A munkahelyemről kirugtak az én hibámból rendkivüli felmondással. Ki adtam nem kevés pénzt hitelbe . Tudom felelötlenség volt de nem akarom hogy most emiatt az ideg miatt a babának is ártsak. Hogyan mondanátok meg párotoknak?

Figyelt kérdés
2009. máj. 14. 10:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát te nagyon bátor vagy.Kérd vissza a pénzedet először is.Aztán üljetek le és mondj el mindent őszintén a párodnak.Biztos nem lesz egyszerű de inkább te mond el neki mint mástól tudja meg,abból nagyobb baj lenne.
2009. máj. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tudo bátor tett volt játékgépbe adtam de az ota a gyereket nem találom.460 ezer ft-ról van szó.
2009. máj. 14. 10:21
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nekem a volt férjem volt játék függő nem akarlak elkeseríteni de nagyon kevés az esély arra hogy vissza kapjál a pénzből hiszen ha lesz pénze se neked fogja adni hanem vissza a gépbe

Ne húzd az időt hiszen így is úgyis ki fog derülni az egész jobb minél előbb szépen leülteted párod és elmeséled neki ne idegesítsd magad ezen hiszen attól jobb nem lesz és a babának nem tesz jót meg neked se mindenre van megoldás és biztos fogtok is találni.

2009. máj. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nekem sincs jobb öteletem, mint hogy leültesd és elmond neki szépen és higgadtan. Megdícsérni biztos nem fog... Remélem megoldjátok a problémát, nagyon drukkolok! A szerencsejáték a legrosszabb üzlet:(
2009. máj. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azt hiszem életem legnagyobb hibáját követem el .Leülök és elmondom neki csak ö 2 hetente jár haza addig át tudom gondolni,de most már félek attól is elveszitem öt elhagy.
2009. máj. 14. 11:20
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A munkahelyedről emiatt rúgtak ki, hogy valakinek pénzt adtál a főnök tudta nélkül? Vendéglátó egységben dolgoztál? Ha igen, akkor még örülj is neki, hogy a főnök nem jelent fel. Vissza kell fizetned?

A férjed nagyon messze van? Muszáj megvárni a 2 hetet, mire hazamegy? Ha szoktatok telefonon beszélni, akkor csak rosszabb lesz neki addig hazudozni, amíg nem megy haza. Tudom, hogy nem telefontéma a dolog, de szerintem jobb lenne minél hamarabb tudatni vele a történteket. Tényleg jó nagy felelőtlenség volt részedről ez a dolog. Dolgoztam én is vendéglátó egységben, ahol jó sok játékgép volt, de még a főnöknek sem adtam ki pénzt játszani. A váltóm viszont igen, a főnök haverjának, ezért ki is rúgták! Az üzlet és a barátság két külön dolog.


Ne idegeskedj, nem tudsz már mit tenni, változtatni nem tudsz a dolgokon. A babának sem tesz jót a folyamatos idegeskedés. A párodnak meg valahogy mihamarabb mondd el, mert minél tovább húzod, annál rosszabb lesz. Biztos mérges lesz eleinte, de majd megoldjátok a dolgokat! Drukkolok!

2009. máj. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen vendéglátásba dolgozok.Csak sms-ni szoktunk mert kijár külfökdre és ha telefonálnánk joval drágább lenne,mert ö kamionozik.De remélem hazajön hétvére ,mert nem érdemli meg,hogy hazudjak neki ,mert ö jó ember csk ténleg attól is tartok,hogy elveszitem emiatt.Ja és ki kell igen fizetnem. Köszönöm a válaszaitokat.
2009. máj. 14. 11:37
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Huh, akkor tényleg húzós a helyzeted! Gondolom, most így nem is fogsz tudni elhelyezkedni, mert már kezd látszani a pocid. Ha be voltál jelentve, akkor mihamarabb menj be a legközelebbi munkaügyibe és regisztráltasd magad, hátha legalább onnan kapsz egy kis pénzt.

Nem ismered a "gyereket", akinek odaadtad a pénzt? Városban laksz? Sehogy sem lehet megkeresni?

Most ez tényleg nagyon rosszkor jött, hiszen a picurnak kellene a pénz, de változtatni nem tudsz.

Szóval. Ha hazajön a párod, üljetek le, beszéljétek meg. Biztos, hogy jól le fog szidni, de ez megérthető, hisz gondolom most neki is a picur a lényeg. Beszéljétek meg, hogy havonta mennyi az az összeg, amit tudtok "nélkülözni", azaz mennyivel tudnád visszafizetni a pénzt a főnöködnek. Aztán lehet a főnökkel beszélni, a kezdeti idegessége remélhetőleg neki is elszállt már, hogy havonta mennyivel tudnál törleszteni. Más megoldás sajnos nincs, hisz nem hiszem, hogy van most 460.000 ft-otok "feleslegben". Ha van, akkor az a jobbik eset, ha nincs, akkor szerintem mindenképp beszéljétek meg így. Nem hiszem, hogy a párod elhagy egy ilyen nehéz helyzetben, főleg babával, de hogy csalódni fog benned, az biztos.

Mihamarabb nyerd vissza a bizalmát! Kitartás és nyugalom! Gondolj sokat a babára és nyerj erőt belőle!

2009. máj. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Elöször is,mindenki követ el hibát...és sajnos nálad most anyagi következményei is vannak. De ha a párod emiatt hagy el,akkor soha se szeretett. Mi hogyan volt csak te tudod,de legyél vele őszinte. Várd meg mig hazaér,ez nem telefon téma,és ráadásul vezet,így ha felhúzza magát,kevésbé tud koncentrálni a munkájára....addig pedig probálj a fönököddel beszélni a lehetséges megoldásokról!
2009. máj. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én most elmentem betegálományba azért korektak voltak azt el tudtam intézni utána ha lejár mehetek munkanélkülire?
2009. máj. 14. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!