Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Fizetés nélküli szabadságot...

Fizetés nélküli szabadságot mikor kell kérni Tgyás alatt? Ugyanaznap amikor a Gyedet intézem? 1 hónappal tgyás lejárta előtt? Van rá formanyomtatvány állami cégnél, vagy nekem kell megírni?

Figyelt kérdés

2 vagy 3 évre érdemes kérni? Első baba.

Mi van ha szeretnék második gyereket is?Akkor mikor érdemes gyúrni a másodikra, és befolyásolja-e,hogy csak 2 évig kérek fizetésnélkülit?



2013. jún. 11. 20:46
 1/1 anonim ***** válasza:
A munkáltatódnak kell írni egy kérvényt, hogy engedélyezze a fizetés nélküli szabadságot. Külön formanyomtatvány nincs hozzá, de ha egy kolléganőd mostanában írt ilyet, biztos segít. Mi is egymásnak adogattuk a "szöveget". :) Végül is ez csak formalitás. Szerintem nem muszáj ugyanaznap intézni, de ha ez is megvan, akkor legalább egyben le van tudva. Nekem úgy mondták a munkahelyemen, hogy érdemesebb 3 évre kérni akkor is, ha már tuti biztos, hogy 2 év múlva megyek vissza (így is volt). A második gyerkőcnél ez nem befolyásol semmit. Én 3 évre kértem a fizetés nélkülit, 2 év múlva visszamentem dolgozni, majd 1 évre rá terhes lettem és most újra itthon vagyok gyeden. Ha a 3 év alatt bármikor vissza szeretnél menni dolgozni, akkor annyi, hogy írsz egy újabb kérvényt, hogy X időponttól munkába állnál. Ha jól emlékszem, de ebben nem vagyok biztos, hogy talán azért ajánlották a 3 évet, mert egyszerűbb a fizetés nélkülit megszakítani és visszamenni dolgozni, mint 2 év után hosszabbítani, mert mégis inkább otthon maradsz.
2013. jún. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!