Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A gyednek 2 évig nem ugyananny...

A gyednek 2 évig nem ugyanannyi az összege?

Figyelt kérdés
ha 98300 ft volt a szerződésemen akkor mennyit kellene kapjak?

#rzdz
2013. jún. 12. 07:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem két évig jár, hanem a gyerek két eves koráig. Előtte TGYAS van, annak az összege magasabb.
2013. jún. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a kisfiam most lesz 2 éves.de ha a szerződésemen 98300 forint volt akkor most mennyit kellene kapnom?
2013. jún. 12. 08:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Itt kiszamolhatod: [link]
2013. jún. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
az a baj hogy nekem az egyik szerződésemen 73500 ft volt.de amikor kijöttek a munkaügyiből ellenőrizni azt mondták hogy nem 73500 nak kellene a szerződésemen lennie hanem 93500 ftnak mert egy kínai büfébe dolgoztam és nekem pincér a szakmám.szóval szakképzett vagyok.legalábbis ezt mondták.most hogy megnéztem ezen a kalkulátoron most látom hogy nekem a 73500 ft után utalják a gyedet és nem a 93500 után.ilyenkor mit lehet tenni?
2013. jún. 12. 09:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Az OEP a bejelentett berbol szamolja a gyedet. Ha a munkaltato hetven valamennyire jelentett be, akkor abbol szamolja. Szerintem nem tudsz mit tenni
2013. jún. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen hogy segítettetek
2013. jún. 12. 09:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Semmit nem tudsz már tenni, neked valóban a szakmunkás minimálbér járt volna, erre neked is figyelni kellett volna, így utólag nem tudsz mit tenni. Ha esetleg visszamész gyed után oda dolgozni, akkor figyelj, hogy legalább a szakmunkás minimálbért megadja, ami ha jól tudom, most bruttó 114 ezer forint. Erre mindig figyelj, ha vendéglátásban, szakmádban dolgozol, ennél kevesebbet nem adhatnak.

Mivel 70x ezer összegre voltál bejelentve, annyiból kell a gyedet számolni, csak épp többre kellett volna a munkáltatónak bejelenteni. Figyelni kell, mert ezek a büfések szeretik átverni az alkalmazottakat.

Persze a jelenlegi bruttó 114 ezer szakmunkás minimálbér teljes munkaidő esetén érvényes.

2013. jún. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz csinálni, hiába volt magasabb összeg a szerződéseden, az oep az alapján a jövedelem alapján számolja az ellátásokat, ami után fizettél járulékot. Ha 73 ezer után lett befizetve a járulék, akkor akár egy milla is lehet a szerződésben. (van olyan eset, amikor a szerződéses bér az alap, de a te esetedben nem).
2013. jún. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!