Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj lehet? A kislányomnak...

Baj lehet? A kislányomnak stagnál a súlya. Már majdnem 3 hete ugyanannyi. Most lesz 3 hónapos és 5800 körül mozog. Most nagyon mozgékony lett és ugye bejött ez a nagy meleg is. Ettől lehet?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 28. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ettől is lehet.

Az is számít milyen súllyal született.

Ha 3 kg körül, akkor bővel jó a súlya.

2013. ápr. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a majdnem ugyanannyi az mit jelent?azért hízott?

Mert egy ilyen pici babának híznia kell.Anyatejes vagy tápszeres?Étvágya van?Hányszor eszik egy nap?

Szerintem vagy keveset kap enni, vagy nem elég tápláló.

Elhiszem, hogy mozgékony lett, nade azért még nem mászik, vagy szalad, nagyon maximum forgolódik és jár a keze-lába, de ez meg normális.

2013. ápr. 29. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

Mennyit jelent a majdnem ugyanannyi? Egyértelmű, ahogy a felnőttek, a babák is kevesebbet esznek melegben, inkább csak isznak. Egyébként jó súlyban van, emiatt is lehet, hogy lassult a gyarapodása. Bizonyos idő után lassulni szokott, van, hogy stagnál. Kicsit többet kéne írnod.

(én pl, ok felnőtt vagyok, szóval gyereknél nem lenne normális, de nyár vágáre általában mindenféle megerőltetés nélkül 5 kilóval lazán könnyebb szoktam lenni, van hogy 10-zel is)

2013. ápr. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
5800g körül van már kb 2 hete. Anyatejes és naponta vagy 10x szopizik.
2013. ápr. 29. 07:44
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy mindig csak a híg tejet szívja ki, ami szomjoltó, de megtölti a gyomrát, és így nem eszik többet. Próbáld 2 szoptatáskor ugyanarra a mellre tenni (ha váltva csinálod), ha nem kezd el gyarapodni (nem kell rengeteget, gyorsan, de induljon be a gyarapodás), akkor szerintem nagyobb kivizsgálásra lesz szükség, de ne szaladjunk előre. Ha van tejed, akkor nincs olyan, hogy nem elég tápláló, csak nem jut el a végére a zsírosabb részig.
2013. ápr. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem 3 hónaposan még nem lehet annyira "mozgékony" egy baba, hogy hetekig ne hízzon. Ő még nem kúszik, mászik stb, ami magyarázhatná a stagnálást esetleg. Ebben a korban híznia kell, ha minimálisat is. Én megbeszélném ezt az orvossal és ha kell kivizsgáltatnám.
2013. ápr. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!