Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Bíró vagy ügyvéd akarok lenni...

Bíró vagy ügyvéd akarok lenni még 9. -es vagyok de jobb ha tervezgetem a jövőm! És ha bíró vagy ügyvéd akarok lenni kb milyen átlagnak kéne lenni gimnáziumba nekem? Mégis milyen ez az egész mindent meséljetek el erről fizetés minden

Figyelt kérdés

#jogi kar (ügyvéd #bíró.)
2013. jan. 8. 23:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Magyar, töri legyen 5-ös, a maradék tárgyakból mondjuk 4.0-ás átlag elég.


A pénz része miatt még ne stresszelj, mire oda jutsz, könnyen lehet, hogy teljesen más lesz a rendszer.

2013. jan. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Fél évenként pár százezer forint körül van jelenleg. Nem tudni, hogy ez változik e majd.
2013. jan. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

1. A felvi.hu-n tudsz tájékozódni a jelenlegi helyzetről: felvételi követelmények, pontok, pluszpontok stb.


2. A ponthatárok minden évben változnak, de mindig elég magas pontszám szükséges a bejutáshoz, különösen a jobb egyetemeken. Úgyhogy célszerű bevállalni töriből az emelt érettségit, esetleg magyarból is; továbbá egy-két nyelvvizsgát.


3. Az egyetem öt év; ha komolyan veszi valaki, akkor nagyon kemény, nincs lógás. (A lógós - bulizós - vizsgákon puskázós bandának kb. nulla szaktudása lesz, ami az elhelyezkedési esélyüket csak akkor nem rontja, ha a szülők be tudják nyomni őket valahova protekcióval.)

Az első évben a "Római jog" az ún. szórótantárgy, de ezen felül is vannak még kemény tantárgyak. Száraz anyagok töméntelen mennyiségben (pl. jogtörténet, jogszabályok, közgazdaságtan stb.); úgy általában az egész magolás és megértés kérdése.


4. A diploma megszerzése után három év "ügyvédbojtárkodás" következik; ez a köznyelvi megnevezés, a szakszó most nem jut eszembe. Ezidő alatt is vannak még kötelező továbbképzések (havonta).


5. Ez után lehet önálló ügyvédként vagy egy ügyvédi iroda tagjaként dolgozni, vagy vállalatoknál cégjogászként, esetleg állami intézményben.

Utóbbinál a legalacsonyabb a jövedelem, és nincs is sok lehetőség; de "nyugdíjas állás", azaz ha jó szakember valaki, akkor esélyes, hogy évekig, évtizedekig, akár a nyugdíjkorhatár eléréséig is biztos állása van.

A vállalati jogászok fizetése magasabb, de már nem annyira biztos az állás megmaradása; akár a cég megszűnése, akár más okok miatt.

Önálló ügyvédként a jövedelem nagyon változó lehet, tehetségtől, szorgalomtól, munkabírástól, szakosodástól és egyéb tényezőktől függ.


6. A bírói pályához az ügyvédbojtárkodás után még egy (vagy kettő?) év bírósági gyakornokoskodás szükséges. Elhelyezkedési lehetőség nincs sok, mivel ott is szinte csak akkor van üresedés, ha valaki nyugdíjba vonul, vagy szülési szabadságra megy. A fizu viszont elég jó.


Az ügyvédek általában szakosodnak, azaz egy-egy szakirányra helyezik a hangsúlyt, pl. büntető-, céges-, válóperes-, ingatlanos-, jogvédelmi- stb. ügyekkel foglalkoznak túlnyomórészt. Persze vannak, akik többféle ügyet is elvállalnak; de az egész jogrendszert átlátni, ezekben gyakorlatot szerezni, és a változásokat folyamatosan nyomon követni szinte lehetetlen.


Remélem, nem lomboztalak le túlságosan. :)

2013. jan. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
És szerinted ebből mikor lesz bíró vagy ügyvéd?
2013. jan. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ne az érdekeljen, hogy mennyi lehet a fizetésed (Mennyi? Határ a csillagos ég.) hanem az, hogy lesz-e állásod egyáltalán ezzel a végzettséggel.
2013. jan. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg nem az a kérdés, hogy lesz-e állása ezzel a végzettséggel, hanem hogy milyen végzettsége lesz egyáltalán ekkora IQ-val.
2013. jan. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Jaj, és a bírójelölteknek tudtommal nem kötelező az ügyvédbojtárkodás, bár nem is tiltott. Igaz, ezt bármikor megváltoztathatják.
2013. jan. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget a normális válaszokért! Tulajdonképpen én dolgozni hogy állást kapjak ügyvédként,v.bíróként inkább külföldön gondolkodom mivel több a munkalehetőség! Még 1 felső vagy középfokú nyelvvizsga az mind 1?
2013. jan. 9. 23:18
 9/12 A kérdező kommentje:
Ja és az mindegy,hogy most töriből vagy magyarból van meg pl a felsőfokú érettségi?
2013. jan. 9. 23:25
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, mindegy, hogy töri vagy magyar; lehet esetleg mindkettő is. A felsőfokú nyelvvizsga pedig több pontot ér, mint a középfokú. De tényleg a Felvi.hu-n kellene megnézned, mert ott megtalálod aktuális infókat.


A külföldi munkát viszont felejtsd el: a magyar jogász diplomát nem fogadják el máshol, tehát max. kiakaszthatod dísznek a falra. Erről jutott eszembe, hogy nemrég olvastam egy cikket, miszerint a londoni pizzafutárok között felülreprezentáltak a fiatal magyar jogászok; ill. itthon is tudok olyan friss diplomásról, aki pizzafutárként dolgozik. :(


Sok sikert. :)


Ja, még egy: a fogalmazási készséged és a helyesírásod hagy maga után kívánnivalókat; de pusztán ezekből nem lehet az IQ-szintedre vonatkozó valós és pontos következtetéseket levonni. Aki ilyet tesz, az csak saját magát minősíti ezzel: hű, de "bátor" mer lenni ismeretlenül; úgyhogy a jövőben is hagyd csak figyelmen kívül az ilyen beszólásokat. :)

2013. jan. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!