Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen tapasztalatotok van...

Milyen tapasztalatotok van diákszövetkezetekkel kapcsolatban? Munkát akarok vállalni, de sok rosszat hallottam. Kevesebbet fizetnek, késve, vagy egyáltalán nem, meg rosszul bánnak a diákokkal. Szerintetek melyik a legnormálisabb?

Figyelt kérdés

2013. márc. 8. 09:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A MelóDiák egy matyi. Az biztos. - Már a belépési díj is vicces: 3.000Ft. Na ne... Azt hittem leég a hajam. - Olyan voltam mint a lottó reklámban: MEEEENNYYYII? - Nekem volt hogy egy napi fizetésemet "elfelejtették" utalni, 3.000Ft. - A hó végi számlán világosan rajta volt, hogy utalta a cég. - De nem balhéztam. Felesleges. Hatásosabb lejáratni őket aztán annyi. Vegyenek belőle fagyit, vagy üljenek fel belőle egy óriáskerékre, aztán akadjon meg fent 3 órára. A fizetés sem túl sok, 535Ft/óra bruttóban, ami 450 (449 Ft/óra nettó. - Van olyan munka, ahová illene egy 500-510 Ft -ot fizetni, pláne komolyabb fizikai munkára. - A MelóDiákot nem szeretem, sőt. - Az, hogy hogy viselkednek a diákkal, az már munkahely függő. - Dolgoztam Szolnokon a Green Go Kft. -nél. Ilyen zöldség-gyümölcs csomagoló hely. - Na, ott, alpári paraszt módjára beszélnek az emberrel. - Meg olyan hülyének néznek mindenkit, mint ha ők 8 diplomás, országgyűlési képviselők lennének akik benne vannak a G8 -ak tanácsában. - 1 nap elég volt belőlük.


Egyszóval, MelóDiákot nem ajánlom, melóhelynek meg ezt a Grín Gót'.

2013. márc. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Melódiáknál 4 éven át dolgoztam,sosem volt baj velük,mindig megérkezett a teljes fizu.

A 3ezer belépési dijat visszakapod kilépéskor,arra kell,hogy ne csak igérgesd hogy mész dolgozni,közben meg nem (rengeteg ilyen van)

Melódiák,Diákmeló,Minddiák,fürgediák,ezekre tudom azt mondani hogy korrektek,megbizhatóak

Csak időben kell jelentkezni melóra,akár már most a nyárira.

2013. márc. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A Melódepó belépési díja 1000 forint. Azt is visszakapod, amikor abbahagyod a diákéletet és kilépsz a szövetkezetből (bármikor megteheted).


Fél éve dolgozom telefonos ügyintézőként a T-comnál. A bérem bruttó 565, nettó 480 ft. Az utalással soha sem volt még gond. Havi 40-60 ezret keresek a ledolgozott óraszámtól függően. A beosztás is nagyon jó, két hétre előre kell jelezni hogy mikor érsz rá órára pontosan és szinte mindig úgy osztanak be. 3-8 órákat lehet dolgozni minimum és maximum egy nap, szóval nagyon rugalmas és mivel 0-24-es munkarend van, akár este 8-tól 11-ig is lehetsz, ha épp nincs más dolgod.


Volt egy másik diákszövetkezet, az Ötcsillagos iskolaszövetkezet. Velük van a rossz tapasztalatom. Náluk is 1000 forint volt a belépő (jó hogy mondod, majd vissza is kérem tőlük mert nem megyek többet hozzájuk). Egyszer voltam náluk forgalomszámláláson, aztán szerettem volna rendszeres munkát találni, de csak hétköznap reggel 6-tól du. 2-ig tartó munkát tudtak volna adni, amikor az óráim 60%-a van. Hiába bombáztam őket hónapokig levelekkel, személyesen, semmi, mindeközben a honlapjukon hirdetve vannak áruházi árufeltöltői munkák, amiket akkor még marha szívesen elvállaltam volna.


Szard le hogy milyen sok rosszat hallottál, tapasztald meg te magad hogy jó-e vagy sem ahová készülsz.

2013. márc. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi az infókat. Én Jász-Nagykun-Szolnok Megyében akarok dolgozni, itt esetleg tapasztalat valakinél?
2013. márc. 11. 11:02
 5/7 anonim válasza:

Szia!

Én dolgoztam Jászberényben a Diákmunka központnál és a Melódiáknál, mind két céggel meg voltam elégedve. Mindig hívtak ha volt valami folyamatos munka lehetőség vagy beugrósnak pár napra valaki helyett.Melódiák néha késett a fizetéssel pár napot, de kifizettek mindig.Betanított munka volt amiket dolgoztam Jászberény közeli gyárakban. Remélem tudtam segíteni :)

2013. márc. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én dolgoztam Szolnokon mindkét szövetkezetnél. MelóDiák és a FürgeDiáknál. A MelóDiákról nekem csak az a negatívum hogy drága a belépési díj. - Igaz hogy kilépéskor visszakapom, de akkor is. A Stadler -nél dolgoztam, CNC megmunkálási időt kellett mérni/figyelni. (Brutál unalmas volt), 16-tól 22-ig voltam. Az volt a szép, hogy 22:15 -kor jött egy helyijáratos busz, ami jött be a városba. Konkrétan 1-2 percen múlott többnyire hogy lekésem -e vagy nem. Ha azt pedig lekésem, akkor konkrétan sehogy sem tudtam volna bejönni, mert kint van ez a cég a világvégén. (Ipari Park). Ez időpont szempontjából nem igazán volt diákmunka. Olyan hajnali 2 -kor haza is értem. Egyszóval megváltás volt, amikor kaptam a telefon a Fürgétől hogy van meló a Media Markt -ban. Utána mentem hozzájuk. Náluk azt hiszem 1000 Ft , vagy 500? nem tudom már, de 1000 -nél nem volt drágább az biztos a belépési díj, és ŐK hívtak is amikor munka volt, nem csak ígérgettek. A Media az nagyon jó hely, legalábbis az infón ahol voltam, nagyon jó volt a hangulat, meg jófej volt mindenki. Egyedül én voltam csak diák az infó osztályon, a háztartási gépekhez is volt 1 diák, meg a raktárba beosztva. Szóval hárman voltunk diákok. Fizettek rendesen, ezzel nem volt gondom, egyiknél sem. Viszont tájékoztatásban a MelóDiák gyengébb.
2013. márc. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Most találkoztam én is a Diákmunka Központtal. Keveset tudok róluk, de jónak tűnnek. Eleve 500 Ft a tagdíj és be sem kell fizetni előre. Már csak az a kérdés, hogy hívnak-e, hogy menjek dolgozni, vagy ők is elfelejtenek és nem szólnak hozzám. Ismeri valaki őket?
2013. márc. 21. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!