Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha gyedből szülök, akkor a...

Ha gyedből szülök, akkor a pici után járó tgyás-t a szerződés szerinti bérem alapján kapom? Vagy pedig előző év jövedelmét nézik?

Figyelt kérdés
2013. jún. 17. 22:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Az eddigi jövedelmed lesz a mérvadó, tehát ha ebben gyed van a szülés napjától visszamenőleg, akkor az lesz az ellátás alapja. Tehát kevesebb pénzed lesz, mint az első babánál.
2013. jún. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem a szerződés szerinti bért nézik?
2013. jún. 17. 22:54
 3/17 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a fizetést veszik alapul.
2013. jún. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Én olvastam ezt is,azt is.Nem értek ezekhez.Eddig azt gondoltam,hogy a szülés előtti év jövedelme számít,de neten meg azt olvasgattam hogy ha nincs 180 bérezett napod(nyilván nincs ha gyedből szülsz),akkor a szerződésedben szereplő bér szerint számolnak.Magyarán mondva ugyanannyi lesz,mint az első babánál.Ne ennek örülnék.
2013. jún. 17. 22:59
 5/17 A kérdező kommentje:
ne=na
2013. jún. 17. 23:00
 6/17 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, én valamelyik nap kérdeztem ezt meg, és nekem azt mondták, hogy a fizetést veszik alapul. Szeretném ha GYED alatt megszületne a tesó.:)
2013. jún. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Jajjjj 3-as,ennek örülök.Én még nem merek ilyet kérdezni,mivel a 12. hétig nem szólok a melóhelyen.De ez jó hír.Elég jó tgyást kaptam.Gyed se rossz az átlaghoz képest.Köszönöm a válaszokat!
2013. jún. 17. 23:06
 8/17 anonim ***** válasza:

Én végeztem tb-tanfolyamot, igaz, még 2010-ben, és a második gyereknél nem a fizetés volt az alap. Valamint tudok anyukákról, akik bizony finoman szólva pofára estek, mikor arra számítottak, hogy nem változik az összeg.


Nézd csak:

"A gyed kiszámolásának alapjául annak kezdő napjától számított 180 nap jövedelme alapján kell megállapítani. A gyed mértéke így a figyelembe vehető jövedelem naptári napok szerinti átlagának 70 %-a ..."


Innen:

[link]


Azt mondja, a kezdő naptól (visszamenőleg) a 180 nap átlagának 70 %-a.


Ne legyen igazam, de inkább számolj ezzel is, nehogy csalódás érjen, hanem inkább kellemes meglepetés.

2013. jún. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Még valami, jövedelem szerepel ott, nem bér, vagy fizetés. De mondom, ne legyen igazam.
2013. jún. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha Gyedbe szülsz, akkor a Tgyás alapja a minimálbér kétszeresének a 70%-a. A Gyed pedig ugyanannyi lesz, mint az elsõ gyereknél.

Tavaly szültem Gyedbe, és így számolják nekem.

2013. jún. 18. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!