Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Van-e valami támogatás az...

Van-e valami támogatás az albérletre szülés után?

Figyelt kérdés

vagy csak a baba után?

anyasági, családi pótlék, tgyás..


2013. jún. 21. 10:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Helyi onkormanyzatot hivd fel es kerdezd meg.
2013. jún. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

a lakóhelyed önkormányzati rendeletében kellene megnézned, hogy az 1993. évi III. (szociális ) törvény ún. lakhatási támogatása milyen feltételek mellett vehető igénybe a te teleüléseden/kerületedben.

Biztos, hogy egy főre jutó jövedelemhatárt néznek, de lehetséges, hogy beleférsz.

Keress rá az önkormányzatod honlapján vagy a polgármestei hivatalban vagy előtte kifüggesztett rendeletek között, esetleg hívd fel az önkormányzat szociális irodáját, ott telefonon is el tudják mondani a konkrét feltételeket.

Az ilyen szociális támogatások részletes feltételrendszere tényleg eltérő lehet más-más településen.

Szerencsés szülést kívánok:

2013. jún. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
VII.kerületben vagyok. Akkor majd befáradok a Blahára az önkormányzathoz és megkérdezem, olcsóbb lesz mint telefonon. :) Azért még várok hátha valaki tud konkrétumot, de köszi a válaszokat.
2013. jún. 21. 11:04
 4/12 anonim ***** válasza:
lakhatási támogatást kérhetsz, de csak ha be is vagy jelentve az albérletbe!
2013. jún. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hivatalosan be vagy jelentve a lakásba?


Ha igen és kevés az egy főre jutó jövedelem akkor lakásfenntartási jár, 3000-4000Ft gáz számlára vagy vízre.

2013. jún. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
igen be vagyok jelentve tartózkodási helyre. Bruttóm 119 000ft, szerintem az sok nekik :D
2013. jún. 21. 11:36
 7/12 anonim ***** válasza:

"igen be vagyok jelentve tartózkodási helyre. Bruttóm 119 000ft, szerintem az sok nekik"


Mármint a főbérlő adózik utánatok, hivatalos albérlők vagytok?

Ennyire semmi sem jár, főleg ha még az apa is keres.ű

2013. jún. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
nem adózik utánunk tudtommal. apa nincs bejelentve meg nem is dolgozik
2013. jún. 21. 11:53
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor hivatalosan nem ott laktok, így semmit nem fogtok kapni.
2013. jún. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

a 2-es válaszoló vagyok.

Budapest 7. kerület önkrományzatnak van HONLAPJA, rajta a mai nap hatályos helyi rendeletekkel- még csak be sem kell menned.

A törvény "főcsapása" szerint lakásfenntartási támogatás általában akkor jár, ha az egy főre jutó jövedelem (nettó) nem haladja meg a mindenkori öregségi nyugdíjminimumot- nagyjából 30 eFt/fővel kalkulálhatsz.

Még ha egyedül te dolgozol kismamaként, akkor sem jár neked a bejelentett béred figyelembevételével valószínűleg.

Ha viszont szülsz, akkor a jövedelem eleve 3 főre oszlik (feltéve, ha a férjed vagy élettársad be van oda jelentve stb.)- akkor lenne érdemes újra utánajárni.

Kérlek nyisd meg a honlapot és nézd meg a helyi rendelet pontos jövedelemhatárait- ez még annál is konkrétabb és olcsóbb és hitelesebb, mintha bemennél személyesen.

Esetleg még azt megnézheted, hogy az eseti szociális segélyre, adósságrendezési támogatásra jogosult vagy-e, vagy a férjed/élettársad valamilyen szociális vagy jövedelempótló jellegű támogatásra, közmunkára (már ha szükséges).


Itt a rád vonatkozó helyi rendelet:


[link]


hansúlyoznám, hogy alapesetben bejelentett állandó lakcím a feltétel- de olvasd végig, nem hosszú.

Minden jót kívánok:

2013. jún. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!