18 hetes terhes vagyok. Szeretnék táppénzre menni. Nem fogja rontani a gyedem átlagát?

Figyelt kérdés
7 éves munkaviszonyom van egy helyen,soha nem voltam még táppénzen.Köszönöm aki válaszol.

2013. júl. 16. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem fogja rontani.
2013. júl. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem, nem rontja. Nem is számít bele, mert a táppénz nem bérezett nap.
2013. júl. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor jól értem, ha én is mondjuk októbertől táppénzre megyek és márciusban fogok szülni, akkor az október előtti fizetett napokat nézik? 5éves folyamatos munkaviszonyom van, kétszer 4 nap betegszabadsággal. Tehát a szülést megelőző évet veszik figyelembe? hány hónapot, csak a januártól szeptemberig terjedő időszakot?
2013. júl. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, csak azokat a napokat veszik figyelembe, amelyeken bérjövedelmet kaptál. Ha van 180 ilyen nap az igénylés előtti évben vagy közvetlenül az igénylés előtt, akkor a bérjövedelem az alap. Ha nincs, akkor más a számítási módszer, de akkor sem ront a táppénz a gyed átlagán.
2013. júl. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hármas neked nem lesz mindegy, hogy mikortól mész táppénzre, mert a szülés előtti évet vizsgálják az ellátások kiszámításánál! És nem mindegy, hogy mennyi tgyást, gyedet fogsz kapni, mert nem mindegy hogy a szülés előtti évben mennyi kereseted volt! Én Januárban szültem és november közepétől voltam tp-en. A táppénzig megkeresett bérem után számolták az ellátásokat (mivel az után van befizetett tb).
2013. júl. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De mindegy, mikor megy táppénzre, mert az ellátások meghatározásánál naptári napi átlagkeresetet számolnak. Ha megvan az igénylés előtti évben (vagy z igénylést közvetlenül megelőzően) a 180 bérezett nap, akkor megnézik hány forint bérjövedelmet kapott, és azt elosztják a bérezett napok számával. Ha valaki 100 ezres havi fizetéssel eljön augusztustól táppénzre, a naptári napi átlagbére 3300, ha októbertől jön el, akkor is 3300, sőt, ha decembertől jön el, akkor is.
2013. júl. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Köszi a válaszokat, tovább nagyon nem tudok maradni, mert 3műszak. 3as voltam
2013. júl. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Beeg vagy vagy csak lusta ?

Terhesseg nem betegseg vegig lehet dolgozni.

En 36 hetig dolgoztam kemeny fizikai es szellemi munkaban 4 kg gyereket szultem konnyen gyorsan nem elhizva.

2013. júl. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló, le a kalappal előtted, ha kemény fizikai munkát tudtál végezni még ennyi idős terhesen is. Én a 3műszakot nem annyira bírtam még nem terhesen sem. Ülő munkát végzek, semmi fizikai, egésznap huzatban ülök, nyáron kint 40fok, itt bent pulcsiban, köpenyben ülünk és fázom.
2013. aug. 3. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!