Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok, a cégtől már...

Terhes vagyok, a cégtől már pár hónapja nem kapok fizetést. Táppénzre se tudok menni, mér a járulékokat nem fizet utánam. Mit tehetek? Ha szülésig nem oldódig a dolog, jogosult-e leszek a Tgyás-ra és a Gyed-re?

Figyelt kérdés
2013. máj. 11. 09:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezek szerint nem vagy bejelentve?
2013. máj. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De, bejelentve vagyok, határozatlan szerződésem van
2013. máj. 11. 09:50
 3/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is így volt, kiderült, hogy nem fizetnek utánunk semmit! Le kell ülni beszélni velük, hogy nagyon sürgősen rendezzék a dolgot, mert ha nem akkor fel fogod őket jelenteni! Ha azt mondják, hogy el lehet menni, akkor megmondhatod, hogy nem rúghatnak ki mivel terhes vagy, és ha mégis megtennék, akkor még többel kötik be, ugyanis akkor is feljelentheted őket, és még kártérítést is kell fizessenek az elúszott béred mellett!!! Állj a sarkadra!

Persze a védettség csak akkor él, ha bejelentetted nekik a terhességet!!!

2013. máj. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De meddig fog tartani az egész? Ha elindítom a pert és nem lesz a bírói döntés a szülésig, addig nem tudok Tgyast és Gyedet igényelni?
2013. máj. 11. 10:24
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha leülsz velük beszélni, akkor nem kell pereskedned, mert nem hiányzik az nekik, de ha mégis, akkor utólag nekik be kell fizetniük a tb, és járulékokat utánad, és ha máshogy nem is, de méltányossági alapon megkérheted addig is a gyedet, utána pedig járni is fog, ha befizették...
2013. máj. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
sajnos ez biztos hosszú folyamat, de talán beijed a cég, és nem lesz szükség bírósági perre!
2013. máj. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És én tudok magam után fizetni a tb járulékokat a cég helyett hogy tudjak a táppénzre elmenni és majd a gyerekre segélyeket igényelni? Vagy ilyen lehetőség nincs?
2013. máj. 11. 10:56
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem fizetheted magad után járulékokat, na meg nem is lenne olcsó mulatság, kb havi 90.000, 140.000 bejelentett fizu után!!!

Menj el, Jelentsd fel őket!

Mást nem tudsz csinálni!

Menj el táppénzre, fénymásolt le, add le a papírokat a munkáltatónak, majd megkapod a pénzt visszamenőleg... Mire vég A munkaügyi pernek, s csak így leszel jogosult mindenre, Tgyás, GYED...

2013. máj. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogyan lehetsz bejelentve,ha nem fizet járulékokat? És hogyan tud ez kiderülni,hogy nem vagy bejelentve? :/ Sajnálom...
2013. máj. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy attól, hogy nem fizetik még be van jelentve... csak egy bizonyos idő után küldenek felszólítást, először a munkáltatónak, utána a munkavállalónak... és ha ez pótolva van utólag akkor olyan mintha nem történt volna semmi, magyarul be van jelentve!
2013. máj. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!