Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is elfogadható,...

Szerintetek is elfogadható, ha egy terhes nő elmegy táppénzre, pedig nincs eü-i indoka?

Figyelt kérdés
Tényleg azokra gondolok, ahol NINCS eü-i gond, nem veszélyes a munkahely stb. Aki okkal van otthon, ne vegye magára és szedje le a fejem.
2013. máj. 23. 18:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%
Szeruntem elfogadható.Magánügye mindenkinek az ilyesmi.
2013. máj. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%
Elviekben azt mondanám, hogy nem "szép dolog" így "lógni", de simán lehet, hogy az elején valaki annyira rosszul van, hogy nem tudja ellátni a munkáját akkor is ha nem nehéz, vagy nem tud koncentrálni mert majd el alszik. Szóval megértem abszolút, hogy van, akinek ez normál körülmények között is nehéz és ha anyagilag megengedheti magának akkor inkább nem kínozza magát, vagy ha pl. a munkahelyi hangulat rossz inkább otthon van nyugiban.
2013. máj. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
45%

igen,elfogadható.

Te mit gondolsz kérdező?

2013. máj. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom, hogy akkor nem kell panaszkodni a munkáltatókra, amiért nem akarnak nőket alkalmazni.
2013. máj. 23. 18:20
 5/17 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem is elfogadható, mondom ezt úgy, hogy 36. hétig dolgoztam. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem azért tartom elfogadhatónak, mert én is "lógtam". Ha megteheti magának anyagilag miért ne? Nyilván készül testileg-lelkileg a baba fogadására.
2013. máj. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 gabszem ***** válasza:
80%
Én azért mentem el hamarabb mert nagyon stresszes volt a munkahelyem , irodában ültem egész nap, de ügyfélszolgálatos voltam és az sokszor nem a leghálásabb feladat...
2013. máj. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem a 7. hónaptól érthető, előtte elég gáz, szimpla lustaság.

Én dolgoztam volna tovább is, csak mivel területi képviselő vagyok és egész nap vezetek, kb. a 6-7. hónapig volt "kényelmes", bár a hátam már akkor is fájt vagy 2 hónapja.

Szóval én nem értem meg azokat, akiknek semmi gondjuk, szimplán nincs kedvük dolgozni, de persze mindenkinek a saját dolga, nem szólok bele.

2013. máj. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

mindenki maga érzi, mennyit bír.

én is ügyfélszolgálaton dolgoztam, mellette még naprakésznek is kellett lennem pl. a jogszabályokból. nekem nem esett nehezemre a 35.hétig dolgozni, de utána már tényleg jól esett a pihenés és az, hogy fel tudok készülni a babám érkezésére.

2013. máj. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha valaki úgy érzi biztosabbnak, hogy nem dolgozik, akkor ez csak rá és a főnökére tartozik. Én dolgoztam a 33. hétig, irodai munkát, de ha előtte úgy éreztem volna, hogy elég, akkor abbahagytam volna. Azért nem csak eü-i gond miatt érezheti az egy nő, hogy nem dolgozik. Nekem az utolsó hónapig nagyon jó volt a terhességem, leszámítva az elején és a végén visszatérő hányingert, de megterhelő volt. Ha valaki pl. messze dolgozik, sokat vártak a babára - és ezt nem fogják senkinek az orrára kötni, még a Tiédre sem -, esetleg idősebb, akkor teljesen érthető, mégha sem eü-i, sem pedig más ok nem lenne.
2013. máj. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Abban igazad van, hogy ha a kismama szinte a baba bejelentése pillanatában elmegy táppénzre ezzel sz..ba hagyva a főnököt ne sírjon, hogy nem veszik vissza.
2013. máj. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!