Nem értek hozzá? SOS?

Figyelt kérdés
2 hónap kellene ahhoz,hogy kapjak gyedet,de ez nem lesz ár meg,mivel munkaügyis tanfolyamra járok,ők fizetik utánam a tb-t.Közben terhes lettem,és veszélyeztetett méghozzá.Így abba kell hagynom a tanfolyamot.Az lenne a kérdésem,hogy kérhetek valahonnan segítséget?Legyek itthon pénz nélkül,fizessem magam után a tb-t,vagy csináljam a tanfolyamot felelőtlenül?
2013. júl. 31. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:
TB-nélkül ne maradj, pláne ne veszélyeztetett terhesen. Nem tudom, én a pocaklakót választanám. Nincs olyan ismerősöd akinek cége, vagy valami olyan helye van, ahova fel tudna úgy venni, hogy a járulékokat fizeted magad után?
2013. júl. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát van,csak az a baj,hogy most eljövök a tanfolyamról veszélyeztett terhesként,és mondjuk az egyik ismerősöm bejelent,fizetem magam után a tb-t akkor az nem lesz gáz?Hogy a tanfolyamot ott hagyom és "elmegyek dolgozni"?Mondjuk papírszerűen csak papírmunkát végeznék az ismerősnél.Megoldható szerintetek?
2013. júl. 31. 11:34
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a járulékokat ha átvállalod, nem csak a TB-t(mert ugye szívességet kérsz és többlet ktg-e mégse legyen), akkor lesz GYED-ed.
2013. júl. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pláne mivel adózik utánad!
2013. júl. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem elég csak a TB-t fizetned magad után, az nem jogosít fel arra, hogy tgyást és gyedet igényelj.

Szüléskor is bejelentett munkahellyel kell rendelkezni, ha ismerősöd bejelent, akkor nem csak a TB-t kell fizetned, hanem az összes többi járulékot is (nyugdíj, munkavállalói járulék stb..), gondolom az ismerősöd csak úgy "szívességből" ezeket nem fizeti ki. Vagy ha igen, akkor szerencsés vagy:)

2013. júl. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez kb (jarulekok, TB-vel egyutt) kb. 50.000 ft lesz.
2013. júl. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
akkor nem csinálom ezt:/
2013. júl. 31. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!