Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csajok, kéne valaki hozzáértő...

Csajok, kéne valaki hozzáértő segítsége, mert én nem értek hozzá? Bőv. Lennt.

Figyelt kérdés
Jelenlegi munkahelyemen 2012 febr.7. Óta dolgozom,előző munkahelyemen előtte nappal szűnt megatszerződésem.kismama vagyok,és jan.9.-én bekerültem a kórházba(aznap még dolgoztam),ahol 5 napot voltam bennt.arról kaptam igazolást,amit le is adtam.jan 15.-étől vagyok táppénzen.most a munkahelyemnek kell az előző munkahelyemről a jövedelem igazolásom a táppénz miatt.lekértem,viszont még nem küldték le,a bérszámfejtést meg tegnap lezárták,úgyh.most nem kapom meg a táppénzt,mert tavaly a januári fizetésem még a másik helyről jött.most az volna a kérdésem,h.a kórházi napokat ettől függetlenül. Kifizetik,ugye,ahhoz nem kell a másik helyről a jövedelem igazolás,ugye?előre is köszönöm
2013. jan. 31. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Az előző melóhelyedről a jövedelemigazolás szerintem nem a táppénz miatt kell, hanem az adóbevalláshoz. (illetve, hogy le tudják zárni, ki tudják számolni az éved, amivel majd mész a könyvelőhöz) A táppénz független a tavaly januári keresetedtől. Én a jelenlegi melóhelyemet 5 napos kórházzal kezdtem. Még sehonnan semmilyen papírt nem kaptam meg, mégis tudtak bérszámfejtést csinálni és köv. hó elején megkaptam a fizum, az 5 nap táppénzzel.

Szóval szerintem nincs összefüggés és meg kell kapjad a béredet.

2013. jan. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát,remélem igazad van.a munkaügyesekkel beszéltem,ők mondták,h.a táppénzt addig nem tudják kiszámolni,mert a terhességi táppénzhez az előző évet veszik alapul.
2013. jan. 31. 16:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, aha. Hát lehet igazad van. A terhességi táppénzhez nem értek. Nem tudom azt miért számolnák másképp, de nem is értek hozzá. :) Viszont előbb-utóbb ki kell fizetniük, az biztos.
2013. jan. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A törvény alapján: "A táppénz összegét a táppénzre jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző naptári évben elért, pénzbeli egészségbiztosítási járulék alapját képező jövedelem (a továbbiakban: jövedelem) naptári napi átlaga alapján kell megállapítani."


/48. § (1), 1997. évi LXXXIII. törvény a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól/


Ez alapján valóban szükséges a tavalyi évi béred is.


Azonban hogy a gyakorlatban megtehetik-e hogy addig nem fizetik ki, amíg a korábbi munkáltató nem küldi el a szükséges doksikat, valamint hogy meddig is kell(ene) várnod az előző munkabéred igazolására, nem tudom.


Szerintem kérdezz meg egy szakembert erről, itt van 1-2 oldal:


[link]


[link]


[link]

2013. jan. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!