Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jogosult leszek Gyedre? Ha...

Jogosult leszek Gyedre? Ha igen, kb. mennyire?

Figyelt kérdés
Nappalis vagyok az egyetemen, egy év múlva végzek, szeptember 1-től részmunkaidős közalkalmazotti állást kapok az egyetem mellett. (A teljes állás bruttó bére 116130 Ft, én 4 órás leszek.) 2015 tavaszára/nyarára szeretnénk babát. Kapok-e majd gyedet, ha akkor mesterképzésen leszek nappalis? A szeptemberi csak állásom addig él, amíg lediplomázok, mert utána túlképzett leszek hozzá.
2013. júl. 31. 16:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Szülést megelőző 2 éven belül kell 365 biztosított nap. Az egyetemi évekből 180 napot számítanak be, ha nappalin tanulsz és több mint 1 évet. Tehát, még fél évet dolgoznod kell. Ugyanakkor, a szüléskor is munkahellyel kell rendelkezni, vagy a biztosítás megszűnése után még 42 nappal igényelhetsz tgyást. Tehát, ha az állásod megszűnik 2014 szeptemberében és nem helyezkedsz el, nem lesz munkahelyed szüléskor, akkor nem leszel gyedre jogosult.
2013. júl. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az egyetem nem számít ilyen szempontból munkahelynek? És részmunkaidőből is csak 185 nap kell?
2013. júl. 31. 16:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem nem számít munkahelynek az egyetem.
2013. júl. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem munkahely. De ha szerencséd van, Orbán jövőre akarja bevezetni, hogy az egyetemi hallgatók, ha vállalnak gyereket, akkor az egyetemi tanulmányok alatt a minimálbér után, diploma után pedig a diplomás minimálbér után kapjanak gyedet, akkor is, ha egy napot sem dolgozott még.
2013. júl. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, csak attól félek, hogy mire odajutok, meg is szüntetik (ha egyáltalán bevezetik és nem csak szavazatokat akarnak vele gyűjteni). Ezért inkább a mostani dolgokkal tervezünk.
2013. júl. 31. 17:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, részmunkaidőből is 180 nap kell.
2013. júl. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. júl. 31. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!