Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » TGYás-ban jártasak figyelmét...

TGYás-ban jártasak figyelmét kérném? HELP?

Figyelt kérdés
sziasztok!úgy olvastam 180 biztosított napnak kell meglennie.Nekem az iskolából is bele számítanának úgy tudom fél évet(180 napot) december elsején fejeztem be tanulmányaimat.Dolgoztam 3 hónapot,3 hónapom kiesett,és most 2.hónapja járok munkaügyis tanfolyamra.Igényelhetek TGyást?Illetve azt mikor kell igényelni?
2013. aug. 3. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:

TgyS-t csak akkor igényelhetsz, ha van munkaviszonyod. Ha nincs, akkor lehet GYED, ha a gyerek születése előtt (azt hiszem ) 45 nappal munkaviszonyban álltál. Ha ez sem, akkor csak gyes, de az alanyi jogon jár mindenkinek.

Én szerintem a te esetedben nem jár, mert a tanfolyam nem számít munkaviszonynak.

Egyébként a TGYS-t a gyerek születése előtt 28 nappal már igényelheted, de ehhez kell a munkaviszony feltétlenül.

2013. aug. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem igényelhetsz, mert összesen 365 biztosított nap kell. Az iskolából 180 napot számítanak bele, de ez mellé még kell 180 ledolgozott nap is.
2013. aug. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Elsónek: a tgyás kevésbé szigorú feltételekhez kötött, mint a gyed, tehát ha jogosult valaki gyedre, akkor tuti biztos, hogy előtte tgyásra is jogosult volt, viszont ha valaki nem jogosult gyedre, még tgyásra lehet.


Kérdező, összesen 185 biztosításban töltött nap kellene neked, ami nincs. Így nem vagy jogosult tgyásra sem. Mikor szülsz?

2013. aug. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
március,és addig pedig csinálom a tanfolyamot
2013. aug. 5. 05:36
 5/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, és érintett a témában. Csak akkor kaphatsz Tgys-t ha épp munkaviszonyban állsz.
2013. aug. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem, ez nem igaz, két irányból sem.


1. a tgyásnak nem a munkaviszony a feltétele, hanem a BIZTOSÍTOTTSÁG. Amit nem csak munkaviszonnyal lehet elérni. (pl. álláskeresési támogatás folyósítása alatt is biztosított vagy)


2. Ezen kívül tgyásra akkor is jogosult vagy, ha a biztosítotti jogviszonyod megszűnését követő 42 napon belül szülsz. Ezt hívják passzív tgyásnak.

2013. aug. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Első, újraolvastam a válaszodat, és szerintem te totálisan összekevered a két ellátást. Amúgy gyedhez sem a munkaviszony a feltétel, hanem a biztosítottság.
2013. aug. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha a tanfolyam mellett kapsz álláskeresési segélyt, akkor igen, az is beleszámít a biztosított időbe, így igényelhetsz majd tgyást. Viszont szüléskor vagy tgyás igényléskor is álláskeresési segélyen kell lenni!! Vagy, tgyást igen igényelhetsz a segély lejárta után 42 nappal is. De ha semmilyen ellátást nem kapsz, akkor nincs biztosított jogviszonyod így nem leszel jogosult tgyásra és így gyedre sem.

Ha magad után fizeted a TB-t vagy az önkormányzat vállalta át, az sajnos nem elég a tgyás biztosítotti jogviszonyhoz.

2013. aug. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. szept. 16. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!