Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Adtok borravalót a postásnak...

Adtok borravalót a postásnak mikor hozza a gyest? H igen mennyit?

Figyelt kérdés
2013. aug. 5. 07:51
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
37%

"Nehogy félre értsetek, ti pénzetek, a dolgozó emberek adójából, de most akkor ez mégis hogy működik?!"


Ez annyira szánalmas volt, képzeld én is adózó ember vagyok, a párom is. Nehogy már felród nekem, hogy adni merek 200 Ft-ot a postásnak, nekem nem hiányzik az a pénz és hidd el, nem a te adófizető forintjaidat szórom, hanem a keresetünket, a gyesnek a többszörösét költöm a gyerekemre. Ha neked ennyire nincs pénzed, hogy rögtön tej árára gondolsz, akkor gyereket se vállalj szerintem, mert még nagyon sok olyan kiadás lesz, ami nem lételem, de nem árt és sok liter ára.

2013. aug. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 Knapp ***** válasza:
53%

Az ad borravalót, aki jóindulatot akar vásárolni.

Hja, adunk a pizzafutárnak, de abból nem jut a szakácsnak, aki elkészítette a pizzánkat, tehát nem a szolgáltatást fizetjük meg igazából. ;)

Adunk a postásnak, pedig a pénzt nem tőle kapjuk és nem csak az ő munkája van benne, hogy megkapjuk...

(sőt, ő nem is tehetne ellene, hogy megkapjuk)


A vendéglátásban eleve úgy kalkulálják a béreket a munkaadók, hogy a jattot is valószínűsítik, arról nem tudok, hogy a postásoknál is ez lenne a helyzet. :)


Egyébként meg amit lehet, folyószámlára kell kérni, mivel kényelmesebb és olcsóbb!

Vásárolni (a szutyok nemzeti dohányboltok kivételével) minden normális helyen lehet kártyával és általában nem is számolják fel rá a tranzakciós illetéket, illetve a rezsiszámlák többsége is simán fizethető interneten keresztül. (utalással vagy kártyával, utóbbi az olcsóbb, szintén a tranzakciós illeték megkerülése miatt) Csak fel kell menni a szolgáltató oldalára, vagy a dijnetre kell kérni a számlákat...


A posta és a postás a XX. századból maradtak itt, nélkülük is teljes életet lehet élni... (legalábbis a nagyvárosokban biztosan)


Az átutalással kért pénz előbb megjön, és azt sem értem, hogy van annyi idejük az embereknek a postán sorban állni, mikor befizetik a csekkjeiket!

Tényleg nincs jobb dolguk?!


Amikor borravalót adsz, akkor éppen mutyizgatsz, mondhatni a fekete gazdaságot élénkíted, adózatlan jövedelmet "termelsz" valakinek. :)

Persze jól jön ez annak, aki kapja, de kb. 8 millió embernek jönne jól az ilyen kiegészítés és nem hiszem, hogy az anyagi egyenlőtlenségeket személyesen kéne kiegyenlítenünk...


Ha valami plusz szolgáltatást kapsz, akkor érthető, ha anyagilag is honorálod, de ha a "munkáját végzi", akkor nem tudom, mivel érdemelné ki a borravalót...


(hja és minden forintot, amit ilyenekre elszórsz, a családodtól, a gyermekeidtől veszel el...)

2013. aug. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 Knapp ***** válasza:

Hja, pár héttel ezelőtt még a hullaszállítók is úgy helyezkedtek, hogy legyen alkalmam jattot adni.

Egyrészt nem éreztem indokoltnak, másrészt nem tartok készpénzt magamnál.

2013. aug. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 ArtArtArt ***** válasza:

Mi ertelme van hogy a kezedbe nyomja? - utalni kell azt kesz

ezt a baromsagot

hozza viszi a manit a postas

21. szazad, beszaras.

2013. aug. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 ArtArtArt ***** válasza:
mondjuk en is csekket fizetek inkabb mint utalok. Fizesse a tranz adot a masik fel :p
2013. aug. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim válasza:
58%
Én a családi pótlékot kapom postai úton 2 gyermek után. 300 Ft borravalót szoktam adni a postásnak.Szerintem iszonyú nehéz munkájuk van: teker hóban, szélben, napsütésben, adminisztrál és még kedves is tud maradni mellette. Megérdemli. Jó szívvel adom, pedig nem vet fel a pénz....A kukásoknak ki szoktam adni egy üveg hideg szódát az ilyen nagy melegben. Hiszek az adok-kapok törvényében: "nem kaphatod azt, amit nem adsz"
2013. aug. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
44%

Szeptembertől más világ jön a bankkártyásokra,sajnos.

Mindenért fizetni kell az utalásért,vásárlásért is.

Inkább a postásnak adom,akit száz éve ismerek.

2013. aug. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
31%

Nagyon rendes, segítőkész a postásunk, így az összesen 52.250 ft-ból amit hoz (gyes+csp) mindig megkapja a 250-et.

Megérdemli.

2013. aug. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
48%
Én 6 éve hordtam heti újságokat, amikor mentem újságpénzt szedni volt olyan aki 2060 forintból is megvárta míg előkapartam a 2 Ft visszajárot. Én éreztem cikinek, ez nem szegénység kérdése.
2013. aug. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Én gyesből sem adnék, hisz az nem is ér fel egy rendes fizetéssel. Alighanem a postás is többet kap ennél. Aztán meg ha nem szimpatikus a postás, az még egy ok a nem adásra.
2014. júl. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!