Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Párom egyéni vállalkozó,...

Párom egyéni vállalkozó, GYED-re megy, hogy is működik ez?

Figyelt kérdés

Azt ugye tudjuk, hogy GYED mellett nem lehet dolgozni,de gondolom én, mint alkalmazottja, tevékenykedhetek tovább.

Másrészt, az érdekelne, hogy ő egyáltalán el mehet e GYED-re, és ha igen, milyen feltételekkel? Nav-tól kell e hozzá nullás igazolás, vagy ennek mi a menete? Tobábbá, mekkora mértékben mentesül a járulékai megfizetésétől( már ha mentesül egyáltalán? )


2013. aug. 5. 17:15
 1/1 anonim ***** válasza:
Az OEP-hez menjetek be pontos információért. Én úgy tudom, ha a párod nevén van a vállalkozás, akkor ha elmegy gyedre, a vállalkozást szüneteltetni kell, mert semmilyen formában nem kaphat gyedet, ha vállalkozás működésében részt vesz. Még mellékállásban sem lehet bejelentve. Vagy valami ilyesmi. Erről az OEP tud pontos információt adni.
2013. aug. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!