Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tudnátok segíteni nekem,...

Tudnátok segíteni nekem, milyen ellátásra lennék jogosult (HA egyáltalán jogosult lennék valamelyikre is) az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Ez egyelőre egy elméleti kérdésnek indul, és őszintén remélem, hogy az is marad, de egyre többet motoszkál a fejemben, úgyhogy nem bírom tovább, kiírom.


Felvettek nappali tagozatra főiskolára, ezért szépen be is adtam a közös megegyezéssel jogviszony megszüntetési kérelmemet a munkahelyemen. A főnököm örült, mivel (érzésem szerint) teljesen elégedetlen volt a munkámmal (azt nem értem miért, mert a korábbi főnökeim mindig dicsértek, partnerek idetelefonáltak, hogy elmondják nekik, milyen jó velem dolgozni, és én azóta is ugyanúgy végeztem a munkám. Na mindegy.).

Tehát megszűnik a munkaviszonyom, és hallgatói jogviszonyba lépek. Kérdésem: ha most váratlanul kiderülne, hogy terhes vagyok, ha április-május tájékán megszületne a gyerek, kapnék-e bármilyen ellátást? (TGYÁS? GYED? GYES)

1 év 8 hónap munkaviszonyom van és szeptembertől hallgatói jogviszonyom lenne. Ha jól tudom, utóbbi is biztosítási jogviszonynak számít. Esetleg annyi gubanc van még, hogy a két jogviszony között van pár nap, amikor ugye passzív ellátásban van TB (ha jól tudom, 45 napig, de nálam tényleg csak pár napról van szó), de se munkaviszonyom, se hallgatói jogviszonyom még nem lesz.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2013. aug. 7. 09:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Mivel szülés előtt meglenne a 365 biztosított napod, mivel közel 2 évet dolgoztál, járna tgyás és gyed. De, mivel szüléskor nem lenne munkahelyed és álláskeresési segélyen sem lennél gondolom, így nem tudod megigényelni.

Ahhoz, hogy megtudd igényelni, munkahellyel kell rendelkezni a tgyás igényléskor vagy szüléskor, vagy álláskeresési segélyen kell legyél.

2013. aug. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jól írja az első, ha nincs munkaviszonyod a szüléskor, akkor semmit nem kapsz, csak gyes-t és családit.
2013. aug. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Még egy kérdés akkor ezzel (valamennyire) kapcsolatban: néztem, hogy ki veheti igénybe a családi adókedvezményt, de csak olyat találtam, hogy "a várandós nő és vele közös háztartásban élő házastársa". Ez most azt jelenti, hogy ahhoz, hogy az apja igényelhesse, össze kell házasodni, vagy valami elkerülte a figyelmemet?

2013. aug. 7. 09:48
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen sajnos így van. Nem kellett volna felmondanod. :(
2013. aug. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Párod is megigényelheti, de csak a gyerek születése után.
2013. aug. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ha csak GYES-t kaphatok, az azt jelenti, hogy a gyerek 3 éves koráig a (jelen pillanatban) havi bruttó 28.500,- Ft-ot, de akkor azt tényleg 3 évig, vagy a GYES alapesetben ugye a GYED és a gyerek 3 éves kora közötti egy évet fedezi, és így, mivel nekem végül is nem jár a TGYÁS és a GYED, ezért az 1 év GYES úgymond "előre ugrik"?


Nem tudom, érthető volt-e, arra vagyok igazából kíváncsi, hogy 1 vagy 3 évig kaphatok-e pénzt. :D

2013. aug. 7. 10:18
 7/8 anonim ***** válasza:

3 évig kapnál GYESt. Nettó 25000.

Családi adókedvezményt vagy te veheted igénybe ha dolgozol ahogy betöltötted a 91 napot a magzattal vagy a férjed ami ebben az esetben nem megoldott.

Kapsz családi pótlékot 12200 ft-ot.

Meg érdeklődhetsz, hogy mit igényelhetsz meg ha nem keres jól a párod.

2013. aug. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3 évig kapod a gyest, ahogy írtad az ugrik be a TGYÁS és GYED helyére. Ennyiből nem lehet gyermeket nevelni, főleg azért, mert ha a párod lelép, ahogy azt minden harmadik újdonsült apa megteszi, akkor a gyermeket elveszik tőled. Ha most terhes vagyok akkor marha gyorsan amíg nem látszik rajtad munkát keresel, eltitkolod a próbaidő végéig, majd bejelented, hogy terhes vagy. Sajnos már ilyenekhez kell folyamodni, ha nem akarsz éhenhalni.
2013. aug. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!