Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Akkor is jár tgyás, ha a...

_mangó_ kérdése:

Akkor is jár tgyás, ha a szülést megelőző két éven belül megvannak a napok, amennyi kell, de nem összefüggően, vagy csak egyben érvényes?

Figyelt kérdés

2014. március elején fogok szülni, jelenleg van egy munkahelyem de csak pár napja kezdtem (ismerősömnél dolgozni, tudják a babát), előtte pedig 2012-ben egész évben folyamatos volt a munkaviszonyom.

de mivel csak nemrég találtam munkát (olyat, ami be is jelent), ezért jó pár hónap szakadás van a munkaviszonyok között.

Érdeklődtem ezzel kapcsolatban, gyed iránt, azt mondták, hogy nem lehet 30 napnál nagyobb megszakadás a munkaviszonyok között, különben nem jár a gyed.

ez a tgyás-ra is ugyanúgy igaz? Mert azt olvastam, hogy nem kell egybefüggőnek lennie a napoknak.


2013. aug. 11. 19:25
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a segítséget!!!

nagyon örülök ennek, mert egyedül fogom nevelni és eddig úgy nézett ki hogy gyesből meg családiból, de így biztosan nem fog nélkülözni semmit! :))

2013. aug. 12. 19:49
 12/13 DOni83 válasza:
Sziasztok. Olyan kérdésem lenne hogy 2014 január 18 ra vagyok kiirva.Július 30 ig volt folyamatos munkaviszonyom, minimálbérrel.Augusztusban fizetetlen szabira megyek, hogy meglegyen a 30 nap megszakításom,2013 szeptembertől aelég magas összegre leszek bejelentve. A tgyás számításánál melyik béremet veszik figyelembe, mivel 30 nap megszakításom lesz így augusztusban. Annyira mást mond mindenki hogy már teljesen belezavarodtam. Sos.Táppénzre érdemes elmenni?
2013. aug. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Nekem azt mondtak az itteni hozzaszolok, hogy az a legfontosabb, hogy a szuleteskor legyen munkaviszonyom.

En most brutto 153000 forintra lettem vegul bejelentve, viszont azt mondtak hogy ha elmegyek tappenzre es nem lesz meg az e szerinti bruttom szerinti 180 munkanapom, akkoris a brutto 153ezer utan fogom kapni a penzt.

A legfontosabb hogy menj be az oepbe, ott mindent latnak a gepbe, es elmondjak hogy mit hogyan kene tenned, kiskapukon hogy lehet bejutni stb.

Viszont nekem ott azt mondtak hogy muszaj meglennie a 180 napomnak. Nem ertem en se, mindenesetre azon vagyok hogy meglegyen:)

2013. aug. 24. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!