Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jajjj, megigényeltem a GYESt...

Jajjj, megigényeltem a GYESt gyed után, erre kiderül hogy nem vesznek vissza, kiadják a szabimat, majd kirugnAK . Most mit tehetek a gyessel? SOS?

Figyelt kérdés
2013. aug. 16. 01:21
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Sürgősen mondd vissza és igényeld újra a GYED-et. Mikor igényelted meg? Ha napokkal ezelőtt, akkor gyorsan szerintem tudsz intézkedni. Csak holnap az legyen az első hogy felhívod a MÁK-ot, hogy mi van most...
2013. aug. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Nem teljesen értem, elmúlt 2 a gyerek? Ha igen akkor mi a gond.
2013. aug. 16. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

2: szerintem nem múlt el 2 éves hanem kisebb, a kérdező visszament volna dolgozni, ehhez le kell mondania a GYED-et és megigényelheti a GYES-t. Így a továbbiakban a munkabért + GYES-t kapta volna.... Viszont a munkahely beintett, és amíg nincs meló, a kérdező visszacsinálná, hiszen a GYED mégis több mint a GYES...

Már ha jól értem ez történhetett...

2013. aug. 16. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Először is, ha a szabikat 8 órás munkaszerződéssel adják ki, arra az időre nem igényelhet gyest, amíg a szabikat tölti. Kivéve, ha a szabikat is részmunkaidős bérrel számolják.

Tehát, ha a szabit 8 órás munkaszerződéssel számolják, akkor vissza kell mondani a gyest, ha nem, akkor nem kell vele semmit se csinálj.

Elvileg ha megigényelted a gyest, de elvileg nem mentél volna vissza dolgozni, tehát a gyerek betöltötte pl. aug. 12-én a 2. évét és te 13-tól gyest igényeltél, de maradni akartál volna továbbra is fizetésnélküli szabin, akkor nem rúghat ki!!

2013. aug. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amúgy igen, kevés az információ!
2013. aug. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!