Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Meddig fog járni a GYED, ha...

Meddig fog járni a GYED, ha esetleg módosítana valamit a kormány? Mikor legyen aktuális a kistesó projekt? Most fél éves a babám.

Figyelt kérdés
Jelenleg a GYEDET a baba 2 éves koráig kapom,utána 1 évig GYEST. (3 évig kértem szabit,mert mindenképp itthon szeretnék addig lenni vele). Mikor kell nekilátni a kistesónak,hogy ne GYEST kapjak? Sajnos a GYES meg a párom fzetése semmire se lesz elég...

2013. aug. 23. 15:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
59%
Tényleg ott tartunk, hogy egyesek GYES meg családi pótlék stb miatt szülnek?
2013. aug. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
67%
Én annyit tudok, hogy az az ideális anyagilag, ha gyed-be érkezik a tesó és nem gyes-be.
2013. aug. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Kedves kommentelő...nem tudom te mit olvastál,de kérdésem azért aktuális,mert szeretnénk kistestvért,és nem azért,hogy több pénzünk legyen..(az nem az én fajtám szokása-mert csak egy gyermekünk van..,nem tíz..)De sajnos,mi nem kapunk több támogatást,másokkal ellentétben,mert több gyermeket szeretnénk..ez Magyarország. Gyesből nehéz megélni,ez van..nekem fontos,hogy hogyan járnék jobban...
2013. aug. 23. 15:42
 4/25 A kérdező kommentje:
MÁsodik válaszoló! 1 éves a gyerek,akkor kellene kb. nekilátni? 2 év korkülönbség az kevés lenne nekünk,sokkal jobb lenne,ha lehetőség lenne,hogy 3 év legyen közöttük,tehát mikor 2 éves kb. akkor nekilátni a másodiknak,de ugye akkor meg már a GYEs-be születi,(
2013. aug. 23. 15:45
 5/25 A kérdező kommentje:
Ismét jöhet,igen elképzelhető az is. Két vagy három gyermek. Nekünk magyaroknak nem lehet? Nincs gyermeked,hogy ennyire velünk foglalkozol?
2013. aug. 23. 15:46
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
sajnos kiszámíthatatlan mi fog történni! erre ne alapozz! ráadásul választások is lesznek jövőre! bármi változhat jó és rossz irányba egyaránt... jelenlegi álláspont szerint ha így maradna akkor , akkor kéne még szülnöd amikor a gyedet kapoD! szóval ha most fél éves a baba, akkor van még fél - háromnegyed éved hogy teherbe ess a következővel!
2013. aug. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg akkor fogsz újra tgyás-t és gyed-et kapni, ha azelőtt születik, mielőtt a nagy betölti a kettőt. Illetve kicsit meg lehet úgy hosszabbítani, hogy a gyed után kiveszed a felgyülemlett szabikat (ez nekem 22 nap, tehát nem olyan sok) és ezalatt születik a kicsi.

Ha már elkezdődik a gyes a naggyal, akkor a kicsire kevesebb támogatás jár.


OFF: ha nem elég a gyes+a párod fizetése, akkor miért úgy terveztek elve hogy otthon maradsz gyes-re?

2013. aug. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
És mi van,ha a GYES-be születik bele? Akkor milyen összegre lehet számítani a jelenlegi állás szerint?
2013. aug. 23. 15:57
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem sokkal többre, mint a gyes.


Most mennyi tgyást, gyed-et kap?


Ja, és az is kell hogy megmaradjon a munkahelyed közben.

2013. aug. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Mert szeretnék vele itthon maradni,arra elég lesz,hogy pár hónapig,max 3 éves koráig ellegyünk,megpróbálnék picit félrerakni arra az időszakra,de azt nem tudom,hogy utána mi lesz,ha a GYES alatt születne meg a második?
2013. aug. 23. 15:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!