Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Meddig fog járni a GYED, ha...

Meddig fog járni a GYED, ha esetleg módosítana valamit a kormány? Mikor legyen aktuális a kistesó projekt? Most fél éves a babám.

Figyelt kérdés
Jelenleg a GYEDET a baba 2 éves koráig kapom,utána 1 évig GYEST. (3 évig kértem szabit,mert mindenképp itthon szeretnék addig lenni vele). Mikor kell nekilátni a kistesónak,hogy ne GYEST kapjak? Sajnos a GYES meg a párom fzetése semmire se lesz elég...

2013. aug. 23. 15:33
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Igen, de honnan tudja előre hogy veszélyeztetett lesz?
2013. aug. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Nyilván nem tudja, viszont azt te is nagyon jól tudod, hogy a doki úgyis ki fogja írni, ha kéri. Ennyi.
2013. aug. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Ó, és még valami: ha jelenleg kb. 60 ezer gyedet kap a kérdező, akkor a jövedelme a minimálbér volt - tehát tök mindegy, hogy gyesen marad, vagy táppénzre megy, a gyed alapja így is úgy is a minimálbér lesz.
2013. aug. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, most már nem írnak ki "csak úgy" táppénzre. A cég sem hülye, nyilván tudja hogy semmi baja a nőnek.
2013. aug. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Ez nem csak úgy. A terhesség más elbírálás alá esik, mint egy átlagos betegség, mert teljesen megváltozott állapot alá esik. Persze a cég tudja, hogy semmi baj - ugyan honnan? Nőgyógyászati ellenőrzés alatt tartja nap mint nap? Nekem látszólag semmi bajom nem volt, mégis 140-150 volt a várnyomásom a munkahelyi stressz miatt, és bár dolgozni akartam, a doki elzavart táppénzre - és neki lett igaza, mert egy héttel később normalizálódott a vérnyomásom, és nem is volt vele onnantól gond. És ez kívülről nem látszik - mégis veszélyes. Ahogy kívülről nem látszik az sem, ha esetleg nyílik a méhszáj, és az sem, ha esetleg mélyen fekszik a lepény. A terhesség nem betegség, de gyakran fokozott figyelmet igényel, ezért írják ki az orvosok a terheseket szinte minden esetben, amikor kérik.
2013. aug. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!