Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha egyedülálló szülő lettem,...

Ha egyedülálló szülő lettem, mivel férjemmel elválunk, milyen támogatásokra számíthatok?

Figyelt kérdés
azt tudom, hogy a csp, minimálisan növekszik, de ezen kívül igényelhető, még bármilyen juttatás. Kisfiam most lesz 3 éves.
2013. aug. 27. 13:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Mennyi az egy főre eső jövedelmetek mindennel gyerektartás családi adókedvezmény fizetéseddel együtt?
2013. aug. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igazából csak a csp emelkedik egy pici, meg ugye kérhetsz gyerektartást.

Igényelhetsz gyermekvédelmi kedvezményt, de ezt bárki, nem csak egyedülállók. Ha az 1 főre eső jövedelmed nem éri el a kb. 39.900 Ft-ot, akkor megkapod ezt a segélyt, de nézik azt is, van-e a tulajdonodban ingatlan vagy autó. Ha megkapod, akkor egy évben kétszer kapsz 6 ezer Erzsébet-utalványt és a fiad ingyen ehet az oviban. Ezt minden évben igényelni kell.

Sajna nagyon nincs más. Esetleg lakhatási támogatás, egyszeri gyors segély az önkormányzattól.

2013. aug. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

igazából a nevemen egy autó van.(kb 250 e. Ft értékű) más nem lesz a vagyonmegosztás után sem.

Jelenleg még gyesen vagyok, tehát csak az a juttatás van amit kapok, mivel a cég ahonnan eljöttem babázni pont most szűnik meg, így november után amikor a gyes lejár nem tudnak vissza venni. tehát most munkanézés....ha addigra találok valamit akkor lesz számolható jövedelmem, nem tudom, hogy a gyes mellett igényelhető a gyermekvédelmi támogatás?

2013. aug. 27. 14:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze gyes mellett is igényelhető, a MÁK-tól kell kérni igazolást, hogy kapsz gyest és családit és azzal menj be az önkormányzathoz. Illetve ha már kapsz gyerektartást, akkor arról a határozatot.
2013. aug. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget...
2013. aug. 27. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!