Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Valaki igényelt már szülés...

Valaki igényelt már szülés előtt 28 nappal szülési szabadságot, ( Tgyást ) Úgy tudom hogy már szülés előtt meg lehet igényelni. MIlyen iratok kellenek hozzá?

Figyelt kérdés

2013. aug. 29. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen,a szülés várható időpontja előtt 28 nappal lehet igényelni. Elvileg a munkahely intézi,Neked csak egy igazolás kell a dokitól.

Ha Te igényled,akkor az igazolás a dokitól,a MEP honlapjáról le lehet tölteni a nyomtatványt az igényléshez. Nem rémlik,hogy bármit is le kellett volna fénymásolni-mondjuk ennek lassan két éve....

2013. aug. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 gabszem ***** válasza:
lehet, én is így csináltam. a munkahely intézi, ők megmondják mik kellenek hozzá. Csak időben intézzétek mert nekem nagyon nehézkesen ment még 2012-ben
2013. aug. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én a hónap elején igényeltem,de én gyes-en vagyok!Nekem kellett írnom egy lemondó nyilatkozatot,hogy a tgyás javára lemondok a gyes-ről,plusz a tgyás igénylő papír,dokitól igazolás,hogy tgyás-ba vett és a kiskönyv első oldaláról,hogy mikorra várható a szülés!Én ezeket adtam be,nehogy aztán kitalálják,hogy valami hiányzik és ezt a pakkot postáztam a munkahelyemre!Elvileg 10-ig meg kéne kapnom a tgyást,ahogy a többiek a fizut!Meglátjuk!
2013. aug. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok...még annyi,hogy azt hittem ezt sokkal elöbb el tudom intézni,de a legkorábban a szülés elött 28 nappal tudja kiállítani a papírt,tehát elvileg a folyósítás és az igénylés között 28 napod van,hogy elintézd!
2013. aug. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
aha, értem, köszi. De lehet ugye szülés után is rögtön igényelni a tgyást? Mert én most táppénzen vagyok szülésig. Adókártyám kell a tgyás igényléshez?
2013. aug. 30. 14:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehet persze utána is...az első terhességnél én is csak utána igényeltem,mert szülésig táppénzen voltam,de most a gyes elég karcsú,így most elötte kértem!Amúgy számolj utána,hogy mennyit kapnál tgyás-ra mert ha több mint a táppénz akkor érdemes elötte megigényelni!

Tajszám kell hozzá,adó nem!

2013. aug. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen. a tgyáson kivül milyen iratokat kell elintézni a szülés után?
2013. szept. 1. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!