Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » S. O. S. Mire vagyok jogosult?...

Ananke kérdése:

S. O. S. Mire vagyok jogosult? Nem vagyok otthon a témában!

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdés,hogy mire lennék jogosult,és az pénzbe mennyit jelent?2010 szeptemberétől dolgoztam,2012 szeptemberéig.Minimálbérre voltam bejelentve.Utána elmenetem munkanélkülire.Így kb a tavaly decemberem az amikor nem volt bejelentett munkám,meg már a munkanélkülit se kaptam.Nem tudom számít e,de TB-m folyamatosan van.
2013. szept. 4. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a szülés napján nem vagy munkaviszonyban vagy nem jár munkanélküli ellátás, akkor gyes-re vagy jogosult. Ez havi 25e ft.

Erre jön a csp, havi 12200.


Szülés után jár az egyszeri anyasági ha 4x legalább voltál nőgyógyásznál a terhességed alatt. Ez 64e.

2013. szept. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Most vagyok 31 hetes,szerinted,ha most be jelentenének addig amíg nem szülök akkor többet kaphatnék?Elég ha 4 órás a munkaviszony?Szülés után,ha kijelentenek kapnám még?Kapok most az államtól ilyen Aktív korúak ellátását az nem számít bele?Remélem nem túl zavaros.
2013. szept. 4. 12:15
 3/4 anonim ***** válasza:

A szülést megelőző 2 évben 365 napodnak kell lennie, amíg dolgoztál vagy táppénzen voltál vagy valamilyen ellátást kaptál.

Ha ez megvan, akkor a szülést megelőző naptári év, tehát esetedben 2012 átlagos bruttó bérének a 70%-a lesz a GYED.


Minimálbér és aktív korúak ellátása esetén gyes fog járni.

2013. szept. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha most felvesz valaki, akkor mindent kapni fogsz, tgyás és gyedet is, csak olyan munkát keress, ahol ténylegesen végzel is munkát, mert a szívességi bejelentésekre eléggé rá van állva az OEP - ha úgy vélik, hogy csak azért jelentettek be, hogy kapj ellátást, megtagadhatják.
2013. szept. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!