Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan vehető igénybe a TGYÁS...

Hogyan vehető igénybe a TGYÁS szülés előtt 28 nappal?

Figyelt kérdés
31.hétben vagyok. nov 8ra vagyok kiirva. szept.11tol leszek terhessegi betegallomanyban. ugy tudom 28nappal szules elott mar jarhat a TGYÁS. azt hogy és hol tudom igényelni? illetve ha nem fogom akkor siman a tappenzt kapom tovabb igaz? mi a kulonbseg az OEP es a MÁK kozott? melyiknel lehet majd igenyelni az anyasagit, csaladit, tgyást? ilyenkor ok fizetik majd a TB-t igaz? Oep kirendeltseg merre van pesten illetve a mák? bocsi de nem valami gyors a mobilnetem es nem talalom a cimeket telefonrol.
2013. szept. 5. 03:22
 1/8 A kérdező kommentje:
még annyit kérdeznék hogy valaki kiszámolná nekem hogy járok jobban ha kiveszem szülés elött a TGYÁST vagy maradok táppénzen? 2012.március óta vagyok a cégnél bruttó 116 000 ft volt a fizum tavaly, úgy tudom a tavalyit fogják számításba venni.
2013. szept. 5. 03:41
 2/8 anonim ***** válasza:
A terhesgondozóban ahol a táppénzes papírt adják,ott kell szólni hogy az utolsó 28 napban szülési szabadságon vagy,vagyis tgyást igényelsz.OEP-nél a gyedet kell intézni,jó esetben a munkáltató intézi,nekem is ő utalja.A családit és az anyaságit pedig a MÁK-nál kell igényelni,személyesen vagy póstai úton a kitöltött nyomtatványok beküldésével.Nyomtatvány a MÁK és az OEP honlapjáról letölthető,vagy esetleg a családsegítőnél is lehet kérni.
2013. szept. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Még annyi hogy a tgyás-sal jobban jársz,mert az a fizetés 70%-a,a táppénz pedig csak 60,kiszámolni nem tudom.Amennyi a tgyás,annyi lesz a gyeded is.
2013. szept. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
akkor hol igenylem a tgyást?
2013. szept. 5. 08:41
 5/8 A kérdező kommentje:
családi adokedvezmenyt is kapom melle? vagy be kell ikszelni az igenylolapon?
2013. szept. 5. 11:35
 6/8 A kérdező kommentje:
es ha szulest kovetoen veszem igenybe akkor is letoltom a formanyomtatvanyt es mellekelem a fenymasolatokat es a munkaltatonak kell leadni nem az oepnek???
2013. szept. 6. 08:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg, hogy a tgyás legyen több a táppénznél, mert az nyilván több lesz. A lényeg, hogy a gyed több-e mint a táppénz, mert ha igen, akkor érdemes hamarabb tgyásra menni, de ha a táppénz magasabb, mint a gyed, akkor érdemes a szülésig táppénzen lenni. A te esetedben a gyed bruttó 81200, a táppénz 69600, tehát a táppénz kevesebb, mint a gyed, érdemes hamarabb tgyásra menned :)
2013. szept. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi!
2013. szept. 10. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!